قیمت ایزوگام و ۵ عامل موثر بر آن !!

همانطور که می دانید قیمت ایزوگام به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن می توان به فویل آلومینیومی، تیشو، پلی استر، قیر و نوع ایزوگام اشاره کرد.

در تولید ایزوگام همانطور که قبلا اشاره کردیم قیمت مواد اولیه ایزوگام مهمترین عامل تعیین کننده قیمت ایزوگام در بازار است از این رو در ذیل به صورت مشروح درباره هر کدام از موارد ذکر شده توضیحاتی را ارائه می دهیم.

 

۱- فویل آلومینیومی و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

برای تولید ایزوگام یکی از مهمترین مواد اولیه، فویل آلومینیومی است که این ماده به صورت ورق می باشد و کاربرد آن برای استفاده در لایه بیرونی ایزوگام است که زیبایی خاصی به ایزوگام می دهد و ایزوگام را از حالت مشکی رنگ خارج می کند.

البته فویل آلومینیومی در طرح ها و رنگ های متنوع برای استفاده در ایزوگام وجود دارد که از جمله آن به طرح های آجری، چمنی، چوب، سنگ، شش ضلعی یا اصطلاحا لانه زنبوری و … اشاره نمود.

از آنجا که معمولا فویل آلومینیومی به صورت وارداتی است لذا نوسانات قیمت آن به صورت مستقیم بر روی ایزوگام تاثیرگذار است و هر ساله در زمان های مختلف باعث افزایش قیمت ایزوگام می گردد.

 

فویل آلومینیومی و قیمت ایزوگام

 

۲- الیاف تیشو و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

ماده اولیه دیگری که برای تولید ایزوگام به عنوان ماده اصلی محسوب می شود، الیاف تیشو یا اصطلاحا الیاف پشم شیشه است که این نوع الیاف در لایه داخلی ایزوگام استفاده می شود و باعث استحکام بیشتر ایزوگام گردیده و از شکستن یا تا خوردن ایزوگام جلوگیری می نماید.

از آنجا که الیاف تیشو یک محصول وارداتی است و قیمت آن با نوسانات ارزی تغییر میکند و این محصول در فواصل زمانی مختلف در طول سال دچار نوسان قیمت و بعضا افزایش شدید قیمت میگردد و همین امر باعث تاثیر جدی در قیمت ایزوگام دارد.

 

تیشو و قیمت ایزوگام

 

۳- الیاف پلی استر و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم الیاف پلی استر یکی از مهمترین مواد اولیه مصرفی در ایزوگام است که این ماده به صورت لایه در ایزوگام استفاده شده و به همراه الیاف تیشو به عنوان لایه داخلی ایزوگام کاربرد دارد، الیاف پلی استر در داخل ایزوگام به جهت جذب بیشتر قیر استفاده می گردد.

الیاف پلی استر هم مانند محصولات دیگر در طول سال دچار نوسان قیمت می گردد که در فصول اوج تولید ایزوگام قیمت آن افزایش پیدا میکند که همین عامل مستقیما بر روی قیمت تمام شده ایزوگام تاثیر گذار است.

 

۴- قیر و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

قیر ماده ای است سیاه رنگ که معمولا هم به صورت طبیعی و هم به صورت فرآورده پالایشگاهی وجود دارد و این ماده به عنوان مهمترین و اصلی ترین ماده اولیه ایزوگام استفاده می شود و بیشترین میزان مصرف را در تولید ایزوگام نسبت به بقیه مواد اولیه را دارد.

همانطور که می دانید قیر در انواع گرید ها در بازار وجود دارد که این طبقه بندی از لحاظ کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند و با توجه به مصرف این ماده در ایزوگام بیشترین مصرف را قیر از نوع ۶۰/۷۰ پالایشگاهی و قیر دمیده دارد.

این محصول نیز با توجه به اینکه بیشترین تاثیر را در قیمت ایزوگام دارد با توجه به نوسانات در طول سال مستقیما بر روی قیمت ایزوگام تاثیر گذار است.

 

قیر و قیمت ایزوگام

 

۵- نوع ایزوگام و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم ایزوگام در انواع مختلف و با کیفیت های گوناگون تولید و به بازار عرضه می گردد اما چگونه می شود که قیمت ایزوگام در بازار تفاوت زیادی با یکدیگر دارند؟

در جواب سوال بالا باید بگوییم که این تفاوت قیمت بدین خاطر است که ایزوگام در ضخامت مختلف که می تواند ۳ یا ۳٫۵ یا ۴ میلی متر باشد و یا وزن آن که می تواند از ۳۰ تا ۴۵ کیلوگرم باشد و همچنین نوع قیر آن که می تواند قیر پالایشگاهی درجه یک یا قیر دمیده باشد و یا اینکه در تعداد لایه های داخلی مثلا تک لایه یا دولایه یا سه لایه با همدیگر متفاوت باشند.

در بالا مهمترین موارد موثر از نظر نوع ایزوگام را بیان کردیم که همین موارد باعث اختلاف قیمت حدود ۴ هزار تومان در هر متر ایزوگام با یکدیگر می گردد.

از آنجا که خرید یک ایزوگام با کیفیت و مرغوب و البته با قیمت مناسب و واقعی خواسته همه مشتریان است لذا پیشنهاد میکنیم برای این امر با کارشناسان ما ارتباط گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

توسط | ۱۳۹۷-۱-۲۴ ۰۰:۰۶:۳۷ +۰۴:۳۰ فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۷|اخبار|
error: محتوا محافظت شده است