قیمت ایزوگام و 5 عامل موثر بر آن !!

قیمت ایزوگام به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر یک از این عوامل توسط کارشناسان بازار مورد بررسی قرار می گیرند و به طور کلی 5 عامل موثر بر انواع ایزوگام به صورت خلاصه عبارتند از: نوع قیر و قیمت آن در بازار بورس، قیمت و کیفیت نوع روکش و تیشو و پلی استر که از مواد تشکیل دهنده بسیار مهم ایزوکگام هستند. نوع ایزوگام و ضخامت و وزن هر رول عایق رطوبتی در قیمت نهایی آن موثر است.

قیمت ایزوگام

فویل آلومینیومی و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

در تولید ایزوگام همانطور که قبلا اشاره کردیم قیمت مواد اولیه ایزوگام مهمترین عامل تعیین کننده قیمت ایزوگام در بازار است از این رو در ذیل به صورت مشروح درباره هر کدام از موارد ذکر شده توضیحاتی را ارائه می دهیم.
برای تولید ایزوگام یکی از مهمترین مواد اولیه، فویل آلومینیومی است که این ماده به صورت ورق می باشد و کاربرد آن برای استفاده در لایه بیرونی ایزوگام است که زیبایی خاصی به ایزوگام می دهد و ایزوگام را از حالت مشکی رنگ خارج می کند.
آلومینیوم در صنایع مختلف کاربرد داشته و از جمله می توان به ک

 • قوطی های کنسرو و فویل ها
 • وسایل آشپزخانه
 • درب منازل مسکونی
 • کاربردهای صنعتی در جایی که استحکام، سبکی و مواد ساده مورد نیاز است.
 • سیم های الکتریکی به دلیل وزن کم و قیمت پایین استفاده می­شود.
 • آلیاژهای آلومینیوم در ساخت هواپیما و موشک ها، بسیار مهم و حیاتی هستند.
 • کاربرد در صنایع تولید انواع عایق های رطوبتی که مقاومت و چسبندگی و پوشش دهی با عمر بالا نیاز است.

تولید ایزوگام با استفاده از روکش آلومینیوم هم به شکل های مختلف صورت می گیرد و حتی ایزوگام بر اساس نوع روکش هم دسته بندی شده و هر یک مزایا و معایب خود را دارد. ایزوگام از نظر نوع روکش به دسته های زیر تقسیم بندی می شود:

 • ایزوگام با روکش فویل دار
 • ایزوگام بدون فویل
 • ایزوگام دو رو نایلکس
 • ایزوگام پودری
 • ایزوگام فویل طرح دار
 • ایزوگام دو لایه با روکش سنگریزه

به صورت نمونه به تعدادی از مزایای هر دو نمونه ایزوگام فویل دار و ایزوگام بدون فویل اشاره می کنیم که در نتیجه هم نوع استفاده و هم قیمت ایزوگام را در نهایت همیت تفاوت ها مشخص می کند.

 • ایزوگام بدون فویل هم ضخامت کمتری دارد و هم دوام کمتری.
 • عمر پایین ایزوگام بدون فویل، موجب شده است که قیمت آن به نسبت ایزوگام فویل دار کمتر باشد.
 • ایزوگام بدون روکش فویل در پی و فونداسیونن بیشترین مصرف را دارد.
 • ایزوگام بدون روکش خیلی سریعتر در برابر اشعه از بین می رود.
 • ایزوگام روکش دار معمولا” از فویل 14 یا میکرون پوشانده می شود.
 • ایزوگام های فویل دار به جهت زیبایی؛ نمای خاصی به محیط می دهند.
 • ایزوگام روکش دار مقاوم تر و گران تر است.
 • ایزوگام های رنگی طرح دار از ایزوگام های معمولی گران تر هستند.

فویل آلومینیومی در طرح ها و رنگ های متنوع برای استفاده در ایزوگام وجود دارد که از جمله آن به طرح های آجری، چمنی، چوب، سنگ، شش ضلعی یا اصطلاحا” لانه زنبوری و … اشاره نمود.
از آنجا که معمولا فویل آلومینیومی به صورت وارداتی است لذا نوسانات قیمت آن به صورت مستقیم بر روی ایزوگام تاثیرگذار است و هر ساله در زمان های مختلف باعث افزایش قیمت ایزوگام می گردد.

قیمت ایزوگام

الیاف تیشو و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

ماده اولیه دیگری که برای تولید ایزوگام به عنوان ماده اصلی محسوب می شود، الیاف تیشو یا اصطلاحا” الیاف پشم شیشه است که این نوع الیاف در لایه داخلی ایزوگام استفاده می شود و باعث استحکام بیشتر ایزوگام گردیده و از شکستن یا تا خوردن ایزوگام جلوگیری می نماید.
از آنجا که الیاف تیشو یک محصول وارداتی است و قیمت آن با نوسانات ارزی تغییر میکند و این محصول در فواصل زمانی مختلف در طول سال دچار نوسان قیمت و بعضا” افزایش شدید قیمت میگردد و همین امر باعث تاثیر جدی در قیمت ایزوگام دارد.
الیاف تیشو موادی شبیه به پشم شیشه هستند که عمده خواص آنها را نیز دارا می‌باشند. الیاف شیشه تارهای بسیار نازک از شیشه هستند و طول نامحدود دارند که به الیاف مصنوعی هم شناخته می شوند.
الیاف شیشه در بالا بردن مقاومت کششی و تقویت کننده کامپوزیت ها نقش بسیار مهمی دارند.
شکل های مختلف الیاف شیشه که در کارخانجات تولیدی ایران؛ تولید و روانه بازار می شوند عبارتند از:

 • تولید به صورت نخ
 • تولید به صورت رشته
 • ریسیدن در انواع بافت ها به شکل پارچه ای
 • به صورت خام
 • تولید شده به شکل سه بعدی
 • تولید به شکل نواری

در سال گذشته تولیدات داخل کشور و یا الیاف تیشوی صادراتی که در کشور برای صنایع ایزوگام و عایق های رطوبتی تولید و یا وارد شده است تحت نوسان ارز در بازار کشور و یا در بازارهای جهانی تغییرات قیمت بسیار داشته است.
تغییر قیمت در هر یک از مواد اولیه که در تولید عایق های رطوبتی نقش دارند می تواند به میزان قابل توجهی در قیمت ایزوگام و نحوه فروش و تحویل در بازارهای داخلی و یا صادراتی موثر باشد.
ایزوگام درجه یک که با کیفیت عالی تولید می شود تحت تاثیر انتخاب نوع مواد اولیه قرار می گیرد و تیشو یکی از مواد اولیه ای است که می تواند مقاومت و ماندگاری ایزوگام را در برابر نم و رطوبت و تغییرات جوی محافظت کند. قیمت چنین ایزوگامی قطعا” گران تر است.

الیاف پلی استر و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم الیاف پلی استر یکی از مهمترین مواد اولیه مصرفی در ایزوگام است که این ماده به صورت لایه در ایزوگام استفاده شده و به همراه الیاف تیشو به عنوان لایه داخلی ایزوگام کاربرد دارد، الیاف پلی استر در داخل ایزوگام به جهت جذب بیشتر قیر استفاده می گردد.
الیاف پلی استر هم مانند محصولات دیگر در طول سال دچار نوسان قیمت می گردد که در فصول اوج تولید ایزوگام قیمت آن افزایش پیدا میکند که همین عامل مستقیما بر روی قیمت تمام شده ایزوگام تاثیر گذار است.
ایزوگام تولید شده با الیاف پلی استر و تیشو می تواند در مقابل آب و هوا و تغییرات دما از خود مقاومت بالاتری نشان دهد. ایزوگام از نظر استفاده از مواد اولیه ای مانند تیشو و پلی استر به سه دسته اصلی تقسیم می شود :

 • ایزوگام تک لایه
 • ایزوگام دو لایه
 • ایزوگام سه لایه

ایزوگام تک لایه که از یک لایه پلی استر سوزنی تشکیل شده است ضخامت کمتری دارد و برای پی و فونداسیون و البته برای پروژه های خاص مناسب است.
ایزوگام دو لایه که بیشترین مصرف را در صنعت ساختمان سازی دارد از دو لایه تیشو و پلی استر تشکیل می شود که مقاومت و کیفیت و ماندگاری عایق رطوبتی را افزایش می دهد.
ایزوگام سه لایه برای پروژه های عمرانی و تاسیساتی مصرف می شود که به صورت دو لایه تولید می شود و در آن برای استحکام بیشتر از میله های مفتولی استفاده می شود.
کیفیت و قیمت به روز هر یک از انواع ایزوگام درجه یک دلیجان منوط به استفاده از بهترین مواد اولیه و باکیفیت است که در سال 1398 به جهت نوسان قیمت مواد اولیه و ارز در کشور، میزان تغییر قیمت ایزوگام هم افزایش یافته است.

قیمت ایزوگام

قیر و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

قیر ماده ای است سیاه رنگ که معمولا هم به صورت طبیعی و هم به صورت فرآورده پالایشگاهی وجود دارد و این ماده به عنوان مهمترین و اصلی ترین ماده اولیه ایزوگام استفاده می شود و بیشترین میزان مصرف را در تولید ایزوگام نسبت به بقیه مواد اولیه را دارد.
همانطور که می دانید قیر در انواع گرید ها در بازار وجود دارد که این طبقه بندی از لحاظ کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند و با توجه به مصرف این ماده در ایزوگام بیشترین مصرف را قیر از نوع 60/70 پالایشگاهی و قیر دمیده دارد.
این محصول نیز با توجه به اینکه بیشترین تاثیر را در قیمت ایزوگام دارد با توجه به نوسانات در طول سال مستقیما بر روی قیمت ایزوگام تاثیر گذار است.
از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در تولید ایزوگام مرغوب و باکیفیت، قیر پالایشگاهی است که در تولید انواع عایق های رطوبتی موثر است.
ایزوگام درجه یک و باکیفیت که با قیر پلیمری تولید می شود دارای مشخصاتی است که آن را در بین دیگر انواع ایزوگام مشخص می کند. دسته بندی ایزوگام بر اساس مصرف قیر عبارت است از:

 1. ایزوگام دمیده
 2. ایزوگام پلیمری

در حال حاضر عایق های رطوبتی استاندارد بر روی لیبل و برچسب خود باید علامت نوع ایزوگام را به صورت :

 1. ایزوگام نوع C
 2. ایزوگام نوع H درج کرده باشند.

مشخصات و ویژگی های ایزوگام پلیمری و تفاوت ان با ایزوگام دیمده عبارت است از :

 1. ماندگاری و دوام بالا پس از نصب ایزوگام
 2. ایزوگام پلیمری چون با قیر 60/70 پالایشگاهی تولید شده است دارای وزن مناسب و استاندارد است.
 3. ایزوگام پلیمری دارای انعطاف پذیری بالا در سرما (تا دمای 5- درجه ) و گرما ( تا دمای 100 درجه ) است.
 4. ایزوگام پلیمری بوی نامطبوعی ندارد.
 5. چسبندگی ایزوگام پلیمری دلیجان بسیار زیاد است.
 6. ایزوگام تولید شده با قیر دمیده هم عمر کمتری دارد و هم کیفیت پایین تر.
 7. ایزوگام درجه یک پلیمری هم عمر بیشتری دارد و هم قیمت بالاتر.
 8. ایزوگام دمیده از قیر دمیده تولید می شود که از دمیدن هوای به مازوت و یا نفت کوره به دست آمده است.
 9. عایق های رطوبتی نوع A که بسیار بادوام هستند برای سال ها نیاز به تعمیر نخواهند داشت.

قیر و قیمت ایزوگام

نوع ایزوگام و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم ایزوگام در انواع مختلف و با کیفیت های گوناگون تولید و به بازار عرضه می گردد اما چگونه می شود که قیمت ایزوگام در بازار تفاوت زیادی با یکدیگر دارند؟
در جواب سوال بالا باید بگوییم که این تفاوت قیمت بدین خاطر است که ایزوگام در ضخامت مختلف که می تواند 3.5 یا 4 میلی متر باشد و یا وزن آن که می تواند از 37 تا 45 کیلوگرم باشد و همچنین نوع قیر آن که می تواند قیر پالایشگاهی درجه یک یا قیر دمیده باشد و یا اینکه در تعداد لایه های داخلی مثلا تک لایه یا دولایه یا سه لایه با همدیگر متفاوت باشند.
در بالا مهمترین موارد موثر از نظر نوع ایزوگام را بیان کردیم که همین موارد باعث اختلاف قیمت در هر متر ایزوگام با یکدیگر می گردد. از آنجا که خرید یک ایزوگام با کیفیت و مرغوب و البته با قیمت مناسب و واقعی خواسته همه مشتریان است لذا پیشنهاد میکنیم برای این امر با کارشناسان ما ارتباط گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
ایزوگام بر اساس نوع قیر، تعداد لایه های تشکیل دهنده و همچنین نوع روکش دسته بندی می شود و فروش عمده در متراژ های بالا از درب کارخانه بسیار ارزان تر تمام می شود.
ایزوگام استاندارد درجه یک که از درب کارخانه و با اطمینان خاطر و در متراژ بالا ثبت سفارش می شود می تواند در کمترین زمان بسته بندی و بارگیری شده و روانه مقصد شود.
خرید ایزوگام در فصل مناسب و از مراکز معتبر همواره توصیه شرکت هیرمان دلیجان بوده است و راه های خرید ایزوگام که توسط کارشناسان و متخصصین توصیه می شود؛ راهی است که میزان خرید ایزوگام های نامرغوب را هر چه کمتر کرده و نیاز به تعمیر و بازسازی را هم کم می کند.
برای ثبت سفارش خرید ایزوگام عمده درجه یک هیرمان دلیجان که با قیمت به روز و از طریق منابع معتبر به روز رسانی می شود ما راه های زیر را به شرکت ها و دفاتر فروش ایزوگام و پیمانکاران توصیه می کنیم:

 • خرید عمده ایزوگام به صورت حضوری و غیر حضوری
 • خرید مستقیم ایزوگام از درب کارخانه ایزوگام هیرمان
 • مراجعه به دفتر مرکزی فروش ایزوگام هیرمان در تهران
 • ثبت سفارش خرید از صفحه اینستاگرام هیرمان
 • ثبت سفارش خرید ایزوگام از کانال تلگرام ایزوگام هیرمان
 • ثبت سفارش خرید ایزوگام به صورت عمده از صفحه فیس بوک اصلی هیرمان دلیجان
 • تماس های تلفنی با کارشناسان فروش هیرمان دلیجان

کلیه قیمت های عرضه شده از شرکت هیرمان دلیجان به صورت رسمی از وب سایت و منابع معتبر ذکر شده در پاراگراف بالا قابل عرضه است و فروش محصولات از درب کارخانه ایزوگام هیرمان به صورت عمده است.

قیمت ایزوگام

شرکت هیرمان دلیجان کلیه شاخص های بازار رقابتی را داشته و قیمت ایزوگام را بسیار عادلانه و منصفانه تعیین می کند. این شاخص ها عبارتند از:

 • عرضه ایزوگام هیرمان دلیجان به صورت تضمینی
 • ارائه هر رول ایزوگام با وزن و ضخامت استاندارد
 • تامین سفارش مشتریان در اسرع وقت
 • مشاوره در رابطه با انتخاب و نصب ایزوگام
 • اعلام قیمت روز براساس مزیت های موجود
 • دسترسی آسان و سریع به انواع تولیدات
 • ارائه خدمات پس از فروش و ضمانت نامه معتبر
 • انجام تعهدات براساس قرار دادهای طولانی مدت
توسط | 2019-12-24T15:09:09+03:30 دسامبر 24th, 2019|ایزوگام پلیمری|