راهنمای ضد آب کردن سقف خانه ی بتنی با ایزوگام

سقف های بتنی برای چندین دهه به عنوان بخش اصلی و جدایی ناپذیر معماری مدرن تلقی شده اند. اگر چه آنها به طور معمول به عنوان پشتوانه ای برای ساختمان های تجاری، همراه با تغییراتی در سبک ها و معماری ساختمانی برای ساختمان های مسکونی در نظر گرفته شده اند،

خانه ها هم نیز در حال حاضر با این روش سقف با توفال بتنی ساخته می شوند که در ساختار خانه های مسکونی دارای محبوبیت هستند. با وجود اینکه بتن به عنوان مواد برتر برای ساختارهای مسکونی و تجاری انتخاب شده است، اما این بدان معنا نیست که از مواد دیگر صرف نظر کنیم.

ضد آب کردن سقف ها یکی از راه های کمک به جلوگیری از اتفاقات زودرس نسبت به پیش بینی هایمان است، لازم است که بتن بمدت طولانی ماندگاری داشته باشد تا بتواند خود را محکم کند، این اضافه کردن ضد آب ها به سقف ها، خود یکی از راه های مناسب و در خور جهت محافظت از خود ساختمان ها می باشد و ارزش هزینه کردن و سرمایه گذاری را دارد.

ساختن سقف های مسطح و صاف بتنی

ما نمونه سقف های مختلفی را دیدیم که در برخی از آنها شما توانستید سقف مسطح و صافی را طراحی کرده و آن را تبدیل به سقف ظریف و جذای کنید. با این حال طراحی مناسب چنین سبک هایی از سقف ها امری لازم است تا اطمینان حاصل کنیم که اب باران در کمترین زمان ممکن تخلیه شود، بسته بودن راه آب یا رکود آب در چنین سقف هایی به علت بارندگی موجب خراب شدن مصالح بتنی در سقف ها خواهد شد.

تغییرات هم در سطح دما و هم در سطح رطوبت می تواند منجر به حرکت حرارت های متفاوت یا احتراق گردد و این کار همراه می شود با آلودگی های ناشی از آب باران خشک شده و ممکن است آسیب جدی یک سقف بتنی را به دنبال داشته باشد.

سیستم روکشی سقف

هنگامی که به دنبال روش هایی برای محافظت از یک سقف بتنی هستیم، پوشش ضد آب را به عنوان مهمترین قسمت یک سیستم سقف در نظر میگیریم زیرا کلید نگهداری از یک ساختمان محسوب می شود.

انواع مختلف سیستم های پوششی در بازار وجود دارد، بنابراین لازم است که تفاوت های آن ها را بشناسیم تا سیستم مناسب و درخوری برای نیازهای ساختمانی شما فراهم شود.

پوشش های روکشی و کاربردی آبگونه ای شکل

پوشش های مایعی اعمال شده در محل سقف ها در محلول مایعی شکل استفاده می شود، این پوشش مایعی یا اسپری شکل در محل سقف ها، جهت ساختن سقف های ضد آب می باشند. این غشاها (پوشش ها) از انواع محصولاتی همانند ذغال سنگ، تیر، الیاف پلی اورتان و.. ساخته شده اند.

با استفاده از این نوع پوشش برای یک فرآیند پروژه بدون ترک، به راحتی اعمال می شود که در نتیجه آن حفظ و نگهداری تعمیر آن برای شما تا حدودی آسان می شود. یکی از عوامل کلیدی در مورد پوشش مایعی شکل این است که نظارت مناسب در طول کار به عنوان یکی از عوامل ضد آب موثر است، بدون کار کردن مناسب آن راه حل، ممکن است به درستی کار نصب نشود و در نتیجه آن لایه ها در برابر آب نشت پذیر و صدمه پذیر بشوند.

لایه های ورقی از پیش ساخته

ورقه های پیش ساخته یکی دیگر از گزینه های اول و انتخاب های مناسب و در خور برای ضد آب کردن سقف خانه های خود می باشند که در دو شکل و نسخه در بازار موجود هستند.

این پوشش های ورقه ای شکل به عنوان یک ورق ضد آب به بازار عرضه می شوند و باید آنها را به همدیگر متصل کنیم تا یک پوشش کامل ضد آبی ایجاد شود، در مرحله ی اول فیدرهای قیری وجود دارد جایی که پارچه با پلی استر یا فایبرگلاس مخلوط شده است تا یک غشاء قیری اصلاح شده با پلیمر به وجود آورد، این محصول که همان ایزوگام است با استفاده از شعله های یک مشعل پارافین گازی نصب و ایجاد می شود شاید شما بتوانید نوع پلاستیکی غلیظ این ورقه های پلی وینیل کلرید (PVC) را در بازار بیابید.

این ورقه ها همپوشانی را با هوای گرم بهم جوش داده و آنها را هم میتوان با چسب پیوند زد، و بلور مناسب برای مقابله با فشار زیاد، باران شدید و سایر تنش های مرتبط با آب و هوا را مقاوم کرد. همچنین برخی از محصولات بهینه سازی شده به عنوان ضد آتش بکار رود، همچنین برای کمک به حفاظت از ساختمان در موارد ضروری میتوان از وسایلی در رابطه با آتش استفاده کرد.

 

ایزوگام

سیستم های ضد آب کاسموفین

کاسموفین در صنعت به عنوان یک محصول قابل اعتماد و درازمدت شناخته شده است که عملکرد عالی را در تعداد بسیاری از برنامه های کاربردی فراهم می کند.این محصول یک لایه ضد آب PVC است که شامل غلاف غیر بافت شیشه ای مرکزی است.

کاسموفین اغلب برای انواع مختلفی از ساختارهای ساختمانی مانند پروژه های ساختمان مسکونی، تجاری، شهری و دریایی استفاده می شود، آن همچنین شامل بسیاری از استفاده های دیگر است که تنها محدود به پشت بام ها نمی شود بلکه بالکن ها، تراس ها، دیوارهای نگهداری و جعبه های کشاورزی را هم شامل می شود.

هر دو محصولات کاسموفین و ولفین به اندازه کافی متنوع هستند تا برای برخی موادهای دیگر هم استفاده شوند و محدود به سقف های بتنی نمی شوند، این محصولات می توانند برای ضد آب کردن دیگر مواد ساختمانی مانند فولاد، چوب، CFC، سنگ تراشی و غیره استفاده شوند.

آنها به گونه ای طراحی شدند که در برابر مواد شیمیایی در ساخت و ساز های خانگی و صنعتی مقاوم هستند، بسیار با دوام دارای UV پایدار هستند و در صورت نیاز برای تعمیر آسان هستند.

ضد آب کردن یک سقف بتنی برای ایمنی و طول عمر

چه آن یک پشت بام بتنی باشد که شما نگران آن هستید و چه مواد ساختمانی دیگری باشد که شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که برای سالهای پیش رو پایدار و ضد آب باشند، بدون شک سرمایه گذاری در سیستم های ضد آب بهترین راه محافظت از داراییتان می باشد.

شما نه تنها می توانید سقف خود را در برابر هوای بارانی شدید محافظت کنید، بلکه می توانید آرامش خاطر داشته باشید که بهترین کار را می توانید انجام دهید تا بتوانید ساختمان و سازه های خود را از آسیب های غیر ضروری محافظت کنید.
و به یاد داشته باشید، اگر هم دچار مشکلات آبی دیگری در خانه هستید، بهتر است قبل از اقدام با یک لوله کش، مشورت کنید.

توسط | ۱۳۹۷-۱-۳۰ ۲۱:۳۷:۱۹ +۰۴:۳۰ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۷|اخبار, ایزوگام خوب|
error: محتوا محافظت شده است