آیا می دانید علت قیمت پایین ایزوگام ارزان چیست؟ آیا می دانید مواد آن چه بلایی بر سر نصاب و کارگر و بقیه می آورد؟ آیا می دانید در شرایط کرونا این مواد باعث بروز سریعتر بیماری می شود؟ برای دانستن این اطلاعات کافیست در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

علت بسیار پایین بودن قیمت ایزوگام چیست؟

جالب است بدانید که در ایران حدود 1000 برند ایزوگام وجود دارد که از این تعداد فقط حدود 15 برند دارای کیفیت خوب یا عالی هستند و بقیه از کیفیت مناسب یا حتی استاندارد نیز برخوردار نیستند و همانطور که می دانید اختلاف قیمت ایزوگام معمولی با عالی در حال حاضر (بهمن 99 ) حدود متری 7000 الی 9000 تومن است اما در این بین برندهایی وجود دارند که اختلاف خیلی بیشتری نسبت به بقیه دارند و در حال حاضر قیمتهایی بین 15 تا 20 هزار تومن دارند و جالب است که بدانید با تبلیغات سوء مشتریان را به سمت قیمت های پایین و توجیه کیفیت آن سوق می دهند.

همانطور که می دانید در حال حاضر کارخانه های مختلفی در شهرهای مختلف برای تولید ایزوگام تاسیس شده اند و سودای آن را دارند که در مدت خیلی کوتاه راه صدساله را طی کنند و به سرمایه ای زیاد دست پیدا کنند و بعد از مدتی محو شوند که البته خیلی از آنها موفق نیز شده اند.

اما بپردازیم به اینکه علت قیمت ارزان خیلی از اینها چیست؟

آیا تابحال چیزی از قیر اسیدی شنیده اید؟ قیر اسیدی ماده ای شبه قیر است که با نام های لجن اسیدی، اسلج یا قیر اسلج نیز شناخته می شود و از تصفیه و بازیافت روغن موتور سوخته و مصرف شده بدست می آید که به عنوان ماده ای خطرناک و سمی برای محیط زیست محسوب می شود و یکی از مهمترین ماده های خطرناک در این قیر اسیدی ماده ای به نام اسید سولفوریک است که معایب آن را برایتان شرح می دهیم.

روغن موتور سوخته به دلیل آنکه به صورت رایگان از واحدهای صنفی جمع آوری شده و سپس طی فرآیندی به قیر تقلبی تبدیل می شوند، به صرفه ترین مواد برای تولید قیر تقلبی هستند، لجن های اسیدی، هم به وفور در دسترس هستند.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

ما در اینجا فقط اشاره ی کوچکی به این نوع قیر نمودیم تا آشنایی با این نوع قیر داشته باشید و در این مجال نمی گنجد که ما فرمول های شیمایی آن را برایتان شرح دهیم.

ایزوگام ارزان با قیر اسیدی
قیر اسیدی

چرا قیر اسیدی خطرناک است؟

بهتر است ابتدا بگوییم قیر اسیدی برای چه کسانی خطرناک است، این ماده برای کسانی که در معرض آن قرار میگیرند خطرناک است از جمله کارگر کارخانه تولیدی ایزوگام و نصاب ایزوگام و افرادی که در محیط کارخانه قرار دارند و همچنین افرادی که در هنگام نصب ایزوگام در اطراف آن قرار دارند.

اما مهمترین خطری که قیر اسیدی دارد اینست که با توجه به وجود درصد بالای اسید سولفوریک در قیر اسیدی سیستم تنفسی و ریوی فرد را دچار اختلال کرده و در صورت تداوم ارتباط فرد با این نوع قیر یا ایزوگام سلامتی سیستم تنفسی فرد از بین میرود و زمینه ساز مشکلات جدی و خطرناک برای فرد می گردد.

رابطه قیر اسیدی و کرونا

همانطور که گفتیم با توجه به آسیب بسیار جدی به سیستم تنفسی فرد زمینه ساز این می شود که فرد آسیب دیده بسیار زودتر از دیگران تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و باعث مشکلات جبران ناپذیری گردد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

ویروس کرونا ویروسی است که در صورتی که فرد دچار آسیب تنفسی باشد سریعتر از بقیه افراد روی آن اثرگذار است.

قیر اسیدی
قیر اسیدی یا لجن اسیدی

ایزوگام با قیر اسیدی

جالب است بدانید ایزوگام با قیر اسیدی از چسبندگی خیلی خوبی برخوردار است ولی در بلندمدت و بعد از یکسال هیچ گونه دوامی ندارد و مصرف کننده مجبور می شود مجددا برای خرید و نصب ایزوگام جدید هزینه کند.

سودهای میلیاردی از تولید ایزوگام با قیر اسیدی

شاید شما هم دیده باشید که خیلی از برندهای ایزوگام قیمتی خیلی خیلی پایین تر از بقیه شرکت ها دارند و جالب است به صورت چکی یا بلندمدت هم کار می کنند و خیلی از نمایندگی های فروش و مغازه ها و مصرف کننده ها به سمت این قیمت های جذاب و اغوا کننده جذب می شوند اما داستان ارزانی این ایزوگام ها چیست؟

داستان اینست که در حال حاضر قیر درجه یک و خوب قیمتی حدود کیلویی 7000 تومان است اما قیر اسیدی کیلویی 1000 است و جالب است بدانید اگر مثلا قیمت تمام شده یک متر محصول با کیفیت ایزوگام متری 30000 تومان باشد با این نوع قیر میشود متری 13000 تومن !!!!

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

با این حساب میتوانید ببینید این شرکت ها چه پول های کلانی را به جیب می زنند و با جان مردم بازی می کنند.

جالب است بدانید ایزوگام هایی که در حال حاضر با قیمت خیلی ارزان روانه بازار می شوند با قیر اسیدی تولید می شوند و همچنین جالب است بدانید خیلی از ایزوگام هایی که با قیمت متوسط هم به فروش میرسد نیز از قیر اسیدی تولید می شود.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم تعداد محدودی از برندهای ایزوگام هستند که از قیر پالایشکاهی و قیر خوب استفاده می کنند و متاسفانه در صنعت ایزوگام با توجه به عدم نظارت استاندارد و ورود افراد غیر متخصص و سودجو باعث شده این صنعت دستخوش سوداگری عده ای برای یک شبه پولدار شدنشان شود.

لذا بهترین کار اینست که مصرف کنندگان و خریداران ایزوگام از ایزوگام های درجه یک و با بالاترین کیفیت استفاده کنند تا این صنعت به روزهای خوب خودش برگردد و ایزوگام در صنعت ایزان جای خودش که همانا عایق با کیفیت است را پیدا کند.

اگر شما هم تجربه خرید یا استفاده از ایزوگام های اسیدی را داشته اید و یا هرگونه نظری راجع به این مقاله دارید نظرات خود را در قسمت زیر برای ما بفرستید.