عایق رطوبتی پیش ساخته یا همان ایزوگام یکی از محصولات بسیار شناخته شده است که برای عایق بندی و پوشش دهی پی و بام ساختمان ها استفاده میشود. عایق های رطوبتی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت، تشکیل شده از لایه های متناوب نمد اشباع شده و یا روکش شده و یا منسوج به همراه لایه های قیر با رویه های فویل دار و یا سنگدانه های معدنی و پودرهای صنعتی، کاربرد وسیعی در صنعت ساختمان سازی دارد.
در اینجا شما را با عایق رطوبتی پیش ساخته (ایزوگام) بیشتر آشنا کرده و به مواد تشکیل دهنده آن با دقت نگاهی می کنیم.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

عایق رطوبتی چیست؟

آیا می دانید که عایق رطوبتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ چرا تولید و مصرف انواع عایق رطوبتی پیش ساخته ضرورت دارد؟ یکی از دلایل اصلی که عمر ساختمان را کاهش میدهد و ایجاد خسارت میکند، نم و رطوبت است. در واقع عایق کاری برای پشت بام، دیوار، کف، لول های تاسیساتی یک پوشش بسیار عالی به شمار میرود.
برای کنترل رطوبت منازل و جلوگیری از نفوذ نم در واقع عایق رطوبتی و استفاده از آن بسیار ضرروی است. زمانی که رطوبت توسط دیوار جذب میشود روکش های گچی ترک خورده و رشد قارچ و کپک آغاز میشود.
گاهی اوقات ورود آب به سطوح ساختمان در زمستان عاملی برای یخ زدگی بوده و اجزای نماکاری مانند آجر، سنگ و یا اندودها را تخریب و فرسوده می کند. همچنین رطوبت باعث زنگ زدگی فلزات شده و عاملی برای پوسیده شدن چوب های به کار رفته در ساختمان هم محسوب می شود.
برای کنترل نفوذ نم و رطوبت باران و برف از انواع عایق رطوبتی استفاده می شود که امروزه عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام بسیار شناخته شده تر است.

عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام
رول عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام بردین دلیجان

انواع عایق های رطوبتی کدامند؟

در این قسمت در نظر داریم که به دسته بندی انواع عایق رطوبتی بپردازیم. در واقع عایق های رطوبتی به 3 نوع اصلی تقسیم بندی می شوند:

 1. عایق های رطوبتی قیر و گونی
 2. عایق های رطوبتی پلیمری پیش ساخته تک لایه با خاصیت اجراء در محل
 3. عایق رطوبتی پیش ساخته با قیر اصلاح شده توسط پلیمرها که این دسته خود به انواع زیر دسته بندی می شود:
 • عایق رطوبتی پی که برای عایق کردن پی و سطوح داخلی کاربرد دارد.
 • عایق رطوبتی پیش ساخته بام که به صورت تک لایه با بستری از یک لایۀ پلی استر و یا به صورت دو لایه با بستری از یک لایه الیاف شیشه و یک لایه پلی استر ساخته و با قیر اصلاح شده با مواد پلیمری درجه یک اشباع می شوند و برای عایق کردن سطوح خارجی ساختمان ها و استخرها و تونل کاربرد دارند.

در این جا به این نکته مهم اشاره می کنیم که عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام بام، بر حسب نوع قیر و پلیمرهای اصلاح کننده به 3 دسته تقسیم می شود:

 1. عایق رطوبتی ایزوگام نوع A که از قیر اصلاح شده با مواد پلیمری APP (پلی پروپیلن اتکتیک) تولید می شود.
 2. عایق رطوبتی نوع B که از قیر اصلاح شده با مواد پلیمری SBS (استایرن بوتادین استایرن) تولید می شود.
 3. عایق رطوبتی پیش ساخته با پایه قیر اکسیده که از الیاف آلی یا الیاف معدنی و آلی به صورت بافته و یا نبافته با قیر اکسیده اشباع شده تولید می شود.

ایزوگام هیرمان دلیجان با بهترین مواد اولیه و قیر پالایشگاهی درجه یک تولید و با بهترین کیفیت و چسبندگی به بازار عرضه می شود.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه


عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام

یکی از شناخته شده ترین روش های پیشگیری از نفوذ رطوبت و نم، استفاده از انواع ایزوگام است که وزن سبکی داشته و قابلیت انعطاف پذیری بالایی هم دارد. این عایق به جهت این که در ساخت آن ها از لایه های پلی استر استفاده میشود دارای مقامت بالایی در برابر انبساط و انقباض هستند.
عایق های پیش ساخته به ندرت پوسیده و شکسته می شوند و در دماهای 130 درجه سانتیگراد بالای صفر و 40 درجه سانتیگراد زیر صفر مقاومت خود را به خوبی حفظ می کنند.
البته عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام معایبی هم دارد از جمله این که در طول عمر کوتاه داشته و در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش تجزیه شده و اگر شرایط نگهداری آن مطلوب نباشد پس از 6 ماه فاسد شده و بهتر است در دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود.
برای ساخت ایزوگام از یک لایه پشم شیشه و پلی استر استفاده میشود که از هر دو طرف با قیر پوشانده میشود. مواد تشکیل دهنده قیر صنعتی، فیلم پلی اتیلن، پودر تالک، باند و چسب، مواد پلیمری، پشم شیشه و پلی استر سوزنی می باشد.

تفاوت ایزوگام و عایق های رطوبتی مایع

عایق های رطوبتی مایع با استفاده از دستگاه اسپری و یا قلم مو بر روی سطوح اجراء میشوند و بهتر است قبل از استفاده از این عایق ها، سطوح تمیز و خشک شوند. چنانچه سطح دارای برآمدگی و یا شیب باشد قبل از عایق بندی باید آن را آماده نمود. در اینجا به چند مزیت عایق رطوبتی مایع اشاره می کنیم:

 • قابلیت چسبندگی به انواع سطوح را دارد.
 • نمونه ای از یک مایع ضد اشتعال است.
 • آسیب های فیزیکی و یا هر نوع آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کند.
 • قابلیت رنگ پذیری بالایی دارد.
 • کاربرد آن آسان است و در هنگام نصب نیاز به افراد متخصص و حرفه ای ندارد.

توجه داشته باشید که عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام با توجه به قیمت مناسب و کیفیت خوب، در جایگاه اول انتخاب عایق رطوبتی برای ساختمان ها قرار دارد.

موارد مصرف عایق پیش ساخته رطوبتی

ذکر این نکته مهم است که استفاده از انواع عایق رطوبتی و به ویژه ایزوگام باید با مشاوره و راهنمایی متخصصین این امر صورت بگیرد. به نمونه ای از موارد مصرف عایق های رطوبتی پیش ساخته می پردازیم:

 •  بندکشی و آب بندی لای درز کاشی ها و چسباندن سنگ های لق شده
 • آب بندی و محافظت پاشنه درب های چوبی
 • چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و روی دیوار
 • عایق کاری پشت بام، سرویس های بهداشتی، حمام ها و آشپزخانه
 • رنگ آمیزی و آب بندی سقف های شیروانی و ایرانیتی در رنگ های مختلف
 • عایق کاری کف و بدنه ورق های گالوانیزه و فلزی مانند کولر
 •  آب بندی استخرها و منبع آب

کارشناسان ما در واحد فروش شرکت ایزوگام هیرمان آمادگی دارند که کلیه انبوه سازان و پیمانکاران ساختمانی را جهت انتخاب بهترین نوع عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام تولید شده در این کارخانه را با بهترین قیمت همراهی کنند.

کارخانه تولید ایزوگام پلیمری حلزون دلیجان

کارخانه تولید عایق ایزوگام پلیمری

عایق ایزوگام لایه ای پیش ساخته است که برای نصب و یا به اصطلاح برای چسباندن آن از گرما استفاده می شود. ایزوگام وزن سبک داشته و البته انعطاف پذیری بالایی هم دارد که به صورت رول های 10 متری تولید و عرضه می شود.
کارخانجات تولید کننده ایزوگام در سراسر ایران فعالیت دارند اما کارخانه های تولید عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام دلیجان را می توان برندی بسیار شناخته شده و مشهور دانست. انواع عایق های ایزوگام تحت برندها و مارک های معروف در شرکت های تولید کننده ایزوگام دلیجان یافت می شوند که البته انتخاب بهترین ها را همیشه مشکل میکند.
در شرکت های ایزوگام دلیجان از جمله شرکت هیرمان دلیجان انواع عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام برای نیازهای مختلف به صورت پلیمری تولید شده و بهترین نوع ایزوگام موجود در بازار است.
عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام که با بهترین قیر پلیمری پالایشگاهی تولید شده باشد دارای قیمت مناسب و کیفیت خوب است و برای سال ها می تواند به همراه نصب استاندارد، تضمین کننده سلامت ساختمان باشد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان، ایزوگام صادراتی بردین دلیجان، ایزوگام صادراتی حلزون دلیجان و ایزوگام طوفان شرق دلیجان و انواع ایزوگام طرح دار هیرمان از برندهای معروف هستند که در بسیاری از پروژه ها مورد مصرف قرار گرفته است.

بهترین عایق رطوبتی ایزوگام پشت بام

عایق های رطوبتی پیش ساخته ایزوگام برای پوشش دهی بام و سقف ساختمان، از متداول ترین روش های عایق بندی است. ایزوگام فویل دار دولایه هم یکی از تولیداتی است که در بازار بیشترین مصرف را داشته و به این ترتیب تولید این محصول در کارخانه های ایزوگام بسیار رایج است.
عایق ایزوگامی که برای سقف آپارتمان ها و پشت بام ها استفاده می شود باید از کیفیت و استحکام بالا و همچنین زیبایی ظاهری برخوردار باشد. انواع ایزوگام سنگریزه ای، ایزوگام های طرح دار و ایزوگام های دو لایه مخصوص مناطق سردسیری و یا مخصوص مناطق گرمسیری به صورت جداگانه و سفارشی تولید می شوند.
ایزوگام مخصوص پشت بام بر اساس نوع آب و هوا و جغرافیای منطقه تولید و به صورت عمده در بازار توزیع می شود. شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان یکی از بزرگترین و برجسته ترین کارخانه های تولید بهترین مارک ایزوگام در بازار ایران و تولید کننده بزرگ ایزوگام مخصوص صادرات به شمار میرود.

همچنین بخوانید:
هیرمان تولید کننده ایزوگام درجه یک دلیجان

قیمت عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام درجه یک

ایزوگام استاندارد که در برابر پارگی، تاب کششی عایق رطوبتی پیش ساخته، میزان انعطاف پذیری (دمای تاب خمشی) مقاومت در در سرما، مقاومت کششی و مقاومت عایق رطوبتی در مقابل نفوذ بخار آب (ضریب مقاومت)، پایداری ابعادی در برابر حرارت مورد آزمایشات مختلف قرار می گیرد، از نظر هزینه هم تفاوت هایی دارند.
تولید ایزوگام با توجه به دقت در قیمت نهایی تولید بر اساس هزینه های جاری کارخانه و قیمت خرید و کیفیت مواد اولیه به روز برآورد می شود. البته قیمت ایزوگام به صورت فروش عمده از درب کارخانه اعلام میشود.
هزینه های جاری برای تولید عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام همواره در نرخ فروش ایزوگام موثر است و به این ترتیب، تولید کننده ناگزیر از تهیه مواد اولیه به قیمت روز و اعلام نرخ فروش انواع ایزوگام در لیست ها ی جداگانه و به تفکیک برای هر محصول قابل ارائه است.

برای اطلاع از نرخ عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام و برآورد قیمت خرید به صورت عمده و افزایش و یا کاهش قیمت ها می توانید به راحتی با واحد فروش و همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید ایزوگام دلیجان مستقیم از کارخانه

عایق های رطوبتی در صورت تازه بودن با بارندگی از بین رفته و در صورت یخ زدگی قابل استفاده نیستند و همچنین هزینه های اجرای آن ها بر روی سطوح ناهموار زیاد است. برای همین منظور عایق های رطوبتی ایزوگام برای سطوح مختلف توصیه شده اند.
به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به ساختمان از دو روش زهکشی و استفاده از عایق رطوبتی استفاده می شود. هر یک از این عایق های رطوبتی در پروژه های مختلف کاربرد مخصوص به خود را دارند. زمانی که ایزوگام مورد نیاز خود را انتخاب کردید می توانید به صورت عمده و به قیمت درب کارخانه آن را خریداری نمایید.
خرید مستقیم ایزوگام منجر به این می شود که ارزانترین ایزوگام و بهترین مارک ایزوگام دلیجان را خریداری کنید. قیمت های فروش ایزوگام با یکدیگر تفاوت دارد که بر اساس نوع قیر و کیفیت آن و ضخامت و وزن ایزوگام اعلام می شود.

برای خرید بهترین عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام دلیجان توصیه می کنیم که از مشاوره های رایگان تیم تخصصی هیرمان برخوردار شوید.

خرید بهترین ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان
خرید بهترین ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان

خرید بهترین ایزوگام از کارخانه هیرمان

بررسی عواملی از قبیل بررسی نوع آب و هوای منطقه، نوع سقف ساخته شده، میزان بارندگی  و نور آفتاب، و انتظاری که شما از یک عایق دارید، به شما این امکان را میدهد که بهترین نوع عایق رطوبتی را خریداری کنید.
با عایق پیش ساخته می توان بسیاری از مشکلات عایق کاری رطوبتی را حل کرد. در چند دهه اخیر استفاده از این پوشش ها در ایران بسیار رواج یافته و کارخانه ایزوگام هیرمان در همین راستا با تولید محصولاتی که برای بازارهای داخلی و خارجی تقاضای بالایی دارد، فعالیت چشمگیری دارد.
خرید عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام به صورت حضوری و غیر حضوری و با استفاده از روش های خرید اینترنتی ایزوگام و یا مراجعه به دفتر فروش کارخانه و تهران و همچنین تماس تلفنی، امکان خرید بهترین ایزوگام دلیجان را برای انبوه سازان، پیمانکاران و نمایندگی های فروش ایزوگام را ساده تر کرده است.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

انواع عایق های رطوبتی در ساختمان کدامند؟

از جمله انواع عایق های رطوبتی علاوه بر قیر می توان به قطران، عایق های پلیمری (انواع پلاستیک ها و لاستیک)، عایق های پیش ساخته ایزوگام، پشم شیشه، تیشو، رنگ سیلر، انواع ضد زنگ ها، انواع ماستیک ها و درزبندها و … اشاره کرد.

از عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام در چه محل هایی استفاده می شود؟

پشت بام و سقف، استخر، سرویس بهداشتی، حمام و دیوارها.