معمولاً دانستن حقایقی که درباره کیفیت و قیمت انواع ایزوگام گفته می شود می تواند ذهن هر خریداری را برای انتخاب بهترین و مناسب ترین عایق رطوبتی به خود مشغول کند. به دست آوردن یک قیمت کلی برای خرید مرغوبترین ایزوگام وحتی قیمت اجرای آن شاید ممکن نباشد و حتی اعلام بهای تمام شده محصول به شرایط مختلفی در مراحل تولید و فروش بستگی دارد. در این مقاله سعی می کنیم که عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت انواع ایزوگام را بیشتر بررسی کنیم، پس با ما برای دقایقی همراه باشید.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام

مسلماً شما هم می دانید که ایزوگام (isogum) یکی از عایق های طوبتی بسیار پرطرفدار و پرکاربرد است که با انواع مختلف در بازار یافت می شود. امروزه دقت و توجه بر انتخاب ایزوگام بر اساس شرایط آب و هوایی بسیار بیشتر شده است و حتی استانداردهای تولید هم برای کاربران اهمیت ویژه پیدا کرده است.
این موضوع به این برمیگردد که دیدگاه تولید کننده و مصرف کننده به ایزوگام، تنها از یک محصول برای پوشش دهی و جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت تغییر کرده است و توجه به انتخاب مواد اولیه، تولید با رعایت استانداردهای ملی و جهانی و رویکرد تولید ایزوگام برای صادرات، در مرکز توجه است.
حالا همان طور که گفتیم اگر چه ایزوگام یکی از بهترین انواع عایق رطوبتی است اما کیفیت عایق ها و نوع مواداولیه به کار رفته در آن ها و قیمت نصب می تواند کاملاً متفاوت باشد و این موضوعی است که اکثر خریداران به آن توجه کمتری دارند. اینجاست که سه دروغ بزرگ می تواند درباره ایزوگام برای شما گران تمام شود!

3 دروغ بزرگ در باره قیمت ایزوگام

کاربرد ایزوگام بیشتر در فصل سرما خود را نشان میدهد و در اواخر تابستان است که افراد زیادی با توجه به نوع نیاز و استفاده شان برای خرید ایزوگام اقدام می کنند.
قیمت یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب ایزوگام است که در انتخاب محصول نهایی برای افراد حائز اهمیت است. قطعاً علت های مختلفی بر روی قیمت ایزوگام موثر است.
متاسفانه برخی از تولید کننده ها به تفاوت ها و کیفیت ایزوگام توجه نداشته و فقط، میزان فروش برایشان مهم است. ایزوگام تنها یک عایق رطوبتی با رنگ سیاه نیست که بر روی پست بام چسبانده می شود و از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری می کند.
البته که یکی از مهمترین کاربردهای ایزوگام همین جلوگیری از نفوذ آب باران و برف به داخل سازه است، اما باید در نظر بگیرید که کاربرد و کیفیت هر رول ایزوگام بر نتیجه کار و ماندگاری محل پوشش دهی تاثیر مستقیم می گذارد.
انواع عایق رطوبتی ایزوگام بر حسب استفاده از نوع قیر (قیر پلیمری، قیر اکسیده، قیر دمیده) متفاوت هستند و همچنین نوع مواد اولیه و لایه های تشکیل دهنده ایزوگام و وزن و ضخامت هر رول ایزوگام، بر قیمت نهایی آن موثر است.

پس هر ایزوگام ارزانی، قابل اعتماد نخواهد بود و یا حتی قیمت های نجومی و غیر واقعی هم باور پذیر نیستند. با شناخت کافی از ایزوگام خوب و استاندارد و انتخاب کارخانه ای که برندهای شناخته شده را تولید میکند و یا استفاده از افرادی که در زمینه انواع ایزوگام باتجربه هستند می توانید واقعیت های پنهان و مهم در خصوص تولید و قیمت و خرید انواع عایق ایزوگام را دریابید.

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان با قیمتی رقابتی
ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان با کیفیت و قیمت درخشان

عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت رول ایزوگام

  1. نشان استاندارد ایزوگام

یکی از عواملی که موجب شده است از مرغوبیت ایزوگام ها کاسته شود، افتی است که در دو دهه اخیر در زمینه ساخت و ساز شاهد آن بوده ایم. کارخانجاتی هم وارد عمل شده اند که ایزوگام تولیدی را با کمترین کیفیت و قیمت ارزان وارد بازار می کنند و فقط به تولید و فروش ایزوگام با کمترین قیمت فکر می کنند.
به همین علت است که خریداران عمده و جزئی حتماً به نشان استاندارد روی ایزوگام دقت کنید، چرا که این استاندارد میتواند نشان دهنده کیفیت بالای ایزوگام باشد و البته بر قیمت نیز تاثیر گذار است.
نشان استاندارد ایزوگام بدین معنی است که تمام مواد تشکیل دهنده ایزوگام مرغوب و باکیفیت هستند. ایزوگام های استاندارد برای مناطق گرمسیری و معتدل و مناطق سردسیری به صورت جداگانه تولید می شود.

  • قیر
  • فویل آلومینیومی
  • الیاف تیشو
  • لایه های درونی ایزوگام
  • پلی استر
  • وزن و ضخامت هر رول ایزوگام، هر یک از مهمترین عوامل موثر بر قیمت هر رول ایزوگام است.

در دادامه این مطلب شما را با تاثیرات مواد اولیه ایزوگام در قیمت و کیفیت این محصول بیشتر آشنا می کنیم.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

تاثیر فویل و الیاف تیشو بر قیمت هر متر ایزوگام

2. فویل بر روی قیمت ایزوگام موثر است چرا؟ چون فویل در قیمت بیرونی و خارجی ایزوگام استفاده می شود و امروزه فویل های آلومینیومی هم ساده هستند و هم دارای طرح ها و رنگ های مختلفی دارند.
ایزوگام های طرحدار با طرح های چمنی، آجری، آجرنما، شش ضلعی، چوبی و سرامیک و طرح های مختلف دیگر تولید می شوند و غالباً قیمت ایزوگام طرح دار بر اساس نوع طرح و رنگ می تواند با قیمت مختلف به فروش برسد.
در مرحله استاندارد، فویل آلومینیومی و تاثیرآن بر قیمت هر متر مربع ایزوگام مورد بررسی قرار می گیرد.
3. الیاف تیشو هم یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت یک رول ایزوگام است. تیشو موجب استحکام و مقاومت ایزوگام شده و معمولاً به صورت وارداتی است و قیمت آن با نوسانات بازار تغییر می کند.
در نتیجه الیاف تیشو هم یکی دیگر از عوامل مهم و موثر بر قیمت هر متر مربع ایزوگام محسوب میشود و در نهایت ایزوگام استاندارد تولید شده با این عوامل تغییر قیمت پیدا خواهد کرد.
در ادامه این مبحث به کاربرد قیر در قیمت و کیفیت ایزوگام که بسیار مهم است می پردازیم.

ایزوگام پلیمری و ایزوگام دمیده

در واقع امروزه نشان استاندارد ایزوگام به دو دسته ایزوگام گرمسیری و ایزوگام سردسیری دسته بندی می شود. بهترین ایزوگام ها از قیر پلیمری 70 درصد و از پالایش نفت خام در اثر حرارت به دست می آیند و ایزوگام دمیده هم که ماده اصلی آن قیردمیده است، با به کارگیری مواد اولیه مرغوب، طبق استانداردهای جهانی تولید شده و به بازار عرضه می شوند.
بدیهی است که اختلاف قیمت این دو ایزوگام نشان دهنده کیفیت ایزوگام تولیدی است. ایزوگام دمیده از کیفیت پایین تری نسبت به نوع پلیمری برخوردار است و این نکته ای که معمولاً خریداران از آن بی اطلاع هستند و متاسفانه کارخانجات تولیدی هم توضیحی به خریدار در این خصوص نمیدهند.
مواد اولیه ای که در تولید ایزوگام دمیده به کار میرود معمولاً درجه خلوص کمتری داشته و قیر دمیده درجه نرمی بیشتری دارد و در مقابل تغییرات دما هم حساس تر است، به همین دلیل در ساخت ورق های پوششی پشت بام و باطری اتومبیل کاربرد بیشتری دارد.

ایزوگام پلیمری بردین دلیجان
ایزوگام پلیمری صادراتی بردین دلیجان

تفاوت های ایزوگام BPP و BOF

قطعاً ایزوگام پلیمری که از قیر خالص و پالایشگاهی 60 و 70 درصد تشکیل شده است دارای کیفیت بالاتری نسبت به ایزوگام دمیده است. قیر به کار رفته در ایزوگام BOF از دمیده شدن هوا به داخل مازوت و یا نفت کوره بدست می آید که همین امر ضخامت بیشتر، کیفیت پایین تر و عمر مفید کمتری را برای ایزوگام تولید شده به همراه دارد.
ایزوگام های پلیمری به طور معمول از قیمت بالاتری در بازار برخوردار هستند چرا که ماندگاری بالا، طول عمر بیشتر، وزن و ضخامت متناسب و گارانتی و ضمانت و خدمات پس از فروش دارند.
ایزوگام های پلیمری BPP به صورت جداگانه برای مناطق سردسیر و گرمسیر در کارخانجات معتبر تولید می شوند. این عایق های رطوبتی به طور معمول دارای قیمت بالاتری هستند، اما به نسبت کیفیت و استحکام بالایی که دارند، قیمت آن ها بسیار مناسب است.
حقیقت این است که قیر می تواند مقاومت ایزوگام در برابر سرما و گرما را افزایش داده و البته قیمت رول ایزوگام با توجه به این تفاوت ها تعیین می شود.

همچنین بخوانید:
قیمت ایزوگام درجه یک دلیجان (بردین)

وزن و ضخامت هر رول ایزوگام

خب در اینجا به یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت ایزوگام می پردازیم که شاید بتواند شما را از دروغ هایی که در مورد ضخامت و وزن ایزوگام می شنوید آگاه کند!
ضخامت هر متر مربع ایزوگام بر اساس استانداردهای اعلام شده تعیین میشود و بایستی وزن و ضخامت یک رول ایزوگام با یکدیگر متناسب باشند.
معمولاً ایزوگام باکیفیت و خوب با ضخامت 3.5 الی 5 میلیمتر تولید شده که وزن هر طاقه ایزوگام هم می تواند بین 37 الی 50 کیلوگرم باشد. این بدان معنا است که ضخامت و وزن یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در نرخ ایزوگام خواهد بود.
قیمت به روز رول ایزوگام بر پایه توجه به نکاتی مانند ضخامت و وزن و تعداد لایه های تشکیل دهنده ایزوگام متغیر بوده و پس از بررسی کلیه عوامل و هزینه های جاری کارخانه است که لیست قیمت ایزوگام بدون نصب و یا با نصب منتشر می شود.
پیدار کردن نمونه هایی از بهترین انواع ایزوگام در میان انبوهی از تولیدات بی کیفیت، به نظر سخت می رسد و شرکت عایق رطوبتی ایزوگام هیرمان همواره در پی آگاهی رساندن و تولید بهترین مارک های ایزوگام دلیجان برای مشتریانی است که به تفاوت ها توجه دارند.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

لیست قیمت ایزوگام بر اساس لایه های تشکیل دهنده

یک موضوع را فراموش نکنید که مشخصات فنی عایق رطوبتی ایزوگام بسیار مهم است و بهتر است با اطمینان از شرکت تولید کننده اقدام به خرید نمایید. اینجا است که هم از ایجاد آسیب به ساختمان جلوگیری می شود و هم عملاً در دراز مدت توانسته اید از سرمایه خود محافظت نمایید.
لایه های تشکیل دهنده ایزوگام، کاربرد انواع عایق رطوبتی ایزوگام را چنان متفاوت می کند که در هنگام انتخاب باید از کارشناس راهنمایی و مشاوره بگیرید.

  • ایزوگام تک لایه که از یک لایه پلی استر ساخته شده است که برای مناطق با آبریز کمتر مناسب است.
  • ایزوگام دو لایه که از یک لایه پلی استر و تیشو ساخته شده است. این عایق رطوبتی هم بسیار پرمصرف است و واضح است که بیشترین حجم تولید در کشور را دارد.
  • ایزوگام سه لایه که علاوه بر دولایه پلی استر و تیشو، دارای مفتول فلزی است که کاربرد آن را خاص میکند.

پس توجه کنید که برای تعیین قیمت هر متربع ایزوگام به تعداد لایه های آن توجه میشود. همچنین تاریخ انقضای محصولات، خدمات پس از فروش گارانتی و ضمانت محصول،
بیمه نامه و حتی چسب پشت ایزوگام می تواند بر قیمت و نرخ تمام شده تولید عایق رطوبتی ایزوگام نقش موثری ایفاء کند.

فراموش نکنید که برخی از این تغییرات قیمت از عهده تولید کننده خارج است و ناگزیر برای ادامه فعالیت نیاز است که این تغییر قیمت ها اعمال شود تا شرکت تولیدی ایزوگام بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

کارخانه ایزوگام طوفان شرق دلیجان
کارخانه ایزوگام طوفان شرق دلیجان

قیمت برندهای معتبر ایزوگام

یک نکته را در همینجا و در ابتدای این پاراگراف عرض کنیم که کیفیت ایزوگام خیلی مهم است چرا که اگر از ایزوگام های نامرغوب برای سطح پشت بام و یا برای عایق بندی قسمت های مختلف ساختمان یک آفت به شمار میرود و شما خیلی زود مجبور می شوید که هزینه بیشتری پرداخت کنید.
پس بهتر است حتماً در هنگام خرید ایزوگام برای پروژه خود و یا برای دفتر فروش خود در هر جای ایران، دست به انتخاب هوشمندانه خرید بهترین برندهای ایزوگام از کارخانه معتبری مانند شرکت هیرمان بزنید! شمامی دانید که خرید عایق های رطوبتی با کیفیت پایین درآینده ای نزدیک شما را به پرداخت چندین برابر هزینه واردار میکند.
کیفیت و قیمت واقعاً در یک راستا قرار دارند و درست است که شاید شکل ظاهر عایق های رطوبتی مانند هم باشد اما کیفیت و مشخصات فنی هر رول ایزوگام می تواند کاملاً متفاوت باشد.

به عنوان مثال، ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان با ضخامت 5 میلیمتر و وزن هر رول نمونه ای بسیار عالی و فوق العاده از محصولی با کیفیت بی نظیر است که برای مناطق سردسیر و گرمسیر به صورت جداگانه تولید میشود.

قبل از خرید ایزوگام به این نکات دقت کنید!

قداماتی که قبل از خرید ایزوگام میدهید شامل بررسی کیفیت ایزوگام است که بهتر است از منابع معتبر انجام شود. هر نوع ایزوگام را بر اساس کاربرد آن انتخاب کنید. مثلاً ایزوگام بردین دلیجان برای دیوار مناسب تر است چرا که ضخامت 4 میلیمتر داشته و نسبت به ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان سبکتر است.
یا این که اگر به دنبال ایزوگام با قیمت مناسب و کیفیت خوب هستید می توانید از ایزوگام حلزون دلیجان و ایزوگام طوفان شرق دلیجان استفاده کنید. از طریق منوی محصولات ما می توانید اطلاعات هر یک از تولیدات را هم بررسی کنید.
گاهی با ایزوگام هایی مواجه می شوید که علاوه بر این که کیفیت خوبی ندارند، بلکه هزینه بالایی را به خریدار تحمیل می کنند. قطعاً آشنایی با ویژگی های بهترین مارک ایزوگام می تواند در تصمیم گیری شما برای خرید ایزوگام کمک کند.
فراموش نکنید که هر ارزانی بی حکت نیست و ممکن است همه حقایق به شما گفته نشده است.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان در تمام مدت فعالیت خود تلاش کرده است که علاوه بر تولید ایزوگام باکیفیت و درجه یک، بهترین قیمت ها را هم در اختیار شما بگذارد.

سوالات پر تکرار که به دو نمونه از آن پاسخ داده است می تواند راهنمای شما باشد.

وزن ایزوگام چقدر است؟

به طور متوسط وزن هر متر مربع ایزوگام چهار میلیمتر دولایه، چهار کیلوگرم است. وزن هر رول ده متری نیز، 40 تا 42 کیلوگرم است.

اولین و ساده ترین نکته در انتخاب ایزوگام کدام است؟

اگر ایزوگام را نمی شناسید و در مناطق معتدل و گرمسیر زندگی می کنید، از ایزوگام BPP دارای مهر استاندارد استفاده کنید.
روی رول ایزوگام با مهر استاندارد مشخصات درج شده است، این نوع ایزوگام از قیر خالص پالایشگاهی ساخته شده و از نوع دیگر آن که قیر دمیده یا اکسیده BOF بهتر و با کیفیت تر است، بدیهی است قیمت آن نیز اندکی بالاتر است.
در صورتی که در مناطق سردسیر زندگی می کنید از ایزوگام مخصوص این نواحی BPE و مقاوم در برابر سرمای زیر صفر با مهر و نشان استاندارد استفاده کنید.