ایزوگام کرسی چینی ساختمان باید از میان انواع عایق های رطوبتی درجه یک انتخاب شود چرا که همان طور که می دانید نقش عمده کرسی چینی، تامین سطح اتکای بیشتر برای دیوار و تامین ارتفاع تا رقوم کف سازی می باشد. به دلیل شستشوی مداوم و رطوبت بالای این ناحیه حتماً باید از ایزوگام برای نفوذناپذیر کردن آن استفاده شود.
در این مقاله شما را با بهترین برند ایزوگام موجود در بازار و اهمیت استفاده از مرغوبترین ایزوگام برای ساختمان را بررسی می کنیم.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

اهمیت کرسی چینی و ایزولاسیون ساختمان

با چیدن چند رج آجر بر روی پی می توان اختلاف ارتفاع بین سطح داخل ساختمان و خارج آنرا و بخصوص در زمین های شیب دار، اختلاف ارتفاع بین حیاط با کوچه یا خیابان را از بین برد.
به دیواری که این اختلاف ارتفاع را به وجود می آورد کرسی و به اجرای آن کرسی چینی میگویند. نقش عمده کرسی چینی تامین سطح اتکای بیشتر برای دیوار و تامین ارتفاع تا رقوم کف سازی می باشد.

به دلیل تماس مستقیم و دائم کرسی چینی با رطوبت، آجرهای به کار رفته در کرسی چینی، باید از میان آجرهای مقاوم با میزان کم جذب آب انتخاب شوند و به دلیل شستشوی مداوم ورطوبت بالای این ناحیه حتماً از ایزوگام کرسی چینی برای نفوذ ناپذیر کردن آن استفاده میشود.

اهمیت تراز کردن سطح کرسى برای عایق بندی

اولین گام برای اجرای عایق ‌کاری در هر سطحی، انجام زیرسازى مناسب و رفع معایب آن سطح است. سطح کرسى چینى، جهت ایزوگام کرسی چینی باید زیرسازى شده و کاملاً تراز شود و به منظور دستیابی به این هدف، ردیف‌های کرسى چینى به‌ خصوص در ردیف پایانى بایستی کاملاً تراز شوند.
برای هم سطح کردن ردیف‌های کرسى چینى، می‌توان از ابزار مناسب بنائی و تراز دستی به همراه ملات قابل قبول استفاده کرد. جهت زیرسازى عایق ‌کاری باید از ملات ماسه و سیمان با نسبت ۱ به ۳ استفاده می‌شود. بدین صورت که بعد از ساخت ملات و ریختن آن روى دیوار کرسى چینى، آن را به‌ وسیله‌ ماله کاملاً صاف می‌کنیم.

هر دو طرف دیوار کرسى چینى به‌ اندازه‌ ۱۰ تا ۲۵ سانتی‌متر با ماسه و سیمان پُر شود. بعد از خشک شدن ماسه و سیمان، عایق کاری روی دیواره و ایزوگام کرسی چینی انجام می‌شود.

حداکثر مجاز ارتفاع کرسی چینی

تأمین آسایش روانی و در امان بودن نسبی از خطرات طبیعی، همچنین آب‌های جاری‌ شده در سطح معابر مجاور، تراز ساختمان بالاتر در نظر گرفته می‌شود تا دیوارهای سازه در تماس با خاک اطراف و در معرض رطوبت قرار نگیرند.
از آنجایی‌که بخش عمده ارتفاع کرسی چینی پایین‌ تر از معابر مجاور و در تماس مستقیم با خاک می‌باشد و نیز به دلیل خاصیت موئینگی مصالح مصرفی، برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، همچنین مرطوب شدن کف ساختمان می‌شود، سطح روی کرسی چینی را عایقکاری می‌کنند.

در گذشته استفاده از قیرگونی برای ایزولاسیون سطح کرسی فراگیری بیشتری داشت؛ اما در سال‌های اخیر ایزوگام کرسی چینی که بافتی همگن‌ و مطمئن‌ تر و همچنین اجرای ساده و سریع‌ را به دست می‌دهد، انجام می‌پذیرد.

ایزوگام کرسی چینی بردین دلیجان
ایزوگام بردین دلیجان بهترین گزینه برای ابزولاسیون کرسی چینی

مزیت لیسه ای کردن روی کرسی جهت ایزوگام

لزوم ایزولاسیون روی کرسی (ایزوگام کرسی چینی) را قبلاٌ بررسی کردیم. برای اجرای ایزوگام کرسی چینی به بستری صاف و تمیز نیازمندیم که معمولاٌ این بستر به کمک ملات ماسه سیمان و لیسه ای کردن آن با ماله مهیا می‌شود. برای لیسه ای کردن، بعد از آن که ملات بر روی سطح کار پهن شد مقداری سیمان خشک بر روی ملات پاشیده شده سپس توسط ماله، صاف و صیقلی می‌گردد تا مصالح ایزولاسیون روی آن‌ها چسبانده شوند و ایزوگام کرسی چینی با کیفیت مطلوب نصب گردد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

چسبندگی بین کرسی و مصالح ایزولاسیون باید بصورت کامل انجام پذیرد اگر بستر ایزولاسیون صاف و یکدست نباشد، ممکن است با اجرای دیوار روی عایق در اثر فشارهای وارده قسمت‌هایی از عایق پاره شود و کیفیت ایزولاسیون کاهش یابد.

ایزوگام کرسی چینی امری الزامی برای ساختمان

بر اساس توضیحات داده ‌شده متوجه می شویم که کرسی چینی و ایزوگام کرسی چینی روی آن، وابسته به نوع سازه، نقش مهمی در کیفیت باربری و سرویس دهی ساختمان ایفا می‌کنند.
برای تحقق یک ساخت‌ و ساز با کیفیت، نیاز به استفاده از مصالح و ابزار با کیفیت و نیز بکارگیری دانش، مهارت و نیروی کار متخصص می‌باشد.
با در نظر گرفتن الزامات طراحی و مسائل اقتصادی مانند در دسترس بودن و قیمت مناسب مصالح در منطقه مورد نظر، انتخابی بهینه و متناسب خواهیم داشت.
از آنجاییکه بیش از پیش به اهمیت و دامنه کاربرد کرسی چینی و ایزولاسیون واقف شده‌ایم، لزوم رعایت نکات و اصول حاکم را نیز لمس کرده‌ایم.

مسلماً می‌توان اذعان داشت که هم‌ افزایی تأثیرات انتخاب مصالح و ایزوگام کرسی چینی مناسب، چگونگی رفتار سازه و سرنوشت ساکنین آن را تعیین خواهد کرد.

چرا باید به پلان عایقکاری کرسی چینی توجه کنیم؟

ورود رطوبت و آب به داخل ساختمان و یا نفوذ آن به درون اجزا ساختمانی ضررهای هنگفتی وارد کرده و تاثیرات نابود کننده ای بر روی سازه ساختمان ها به وجود آورده است.
از جمله تاثیرات دیگر هجوم رطوبت و ماندگاری آن، ظهور حشرات و قارچها در ساختمان می باشد.
آبی که به داخل مصالح ساختمان نفوذ کرده است، پس از منجمد شدن منبسط می گردد و مصالح را خرد و فرسوده می کند. رطوبت به دو طریق به کرسی چینی تاثیر می گذارد: اول جذب رطوبت موجود در خاک و دومی تاثیر رطوبت ناشی از بارندگی.

بدترین خرابیها در مورد کرسی که فاقد ایزوگام کرسی چینی هستند رخ می دهد. نقص در اجرای عایق ایزوگام کرسی چینی به مرور و به صورت متوالی ساختمان را چنان فرسوده می کند که تا مرز تخریب کامل، ساختمان را تهدید می کند.

ایزوگام صادراتی بردین دلیجان محصولی از شرکت هیرمان است که با بهترین مواد اولیه تولید می شود.


چرا رطوبت به کرسی چینی و دیوار نفوذ میکند؟

همه مصالح ساختمانی تا حدودی متخلخل هستند و آب را به داخل خود جذب می کنند. آب و املاح آن موجبات تضعیف کرسی چینی، دیوار و یا مناطق دیگر را فراهم می کنند.
آب از سه طریق جذب این مناطق می گردد:
الف: نفوذ رطوبت از طریق زمین، پی و دیوار
ب: نفوذ رطوبت از طریق بدنه دیوار
ج: نفوذ رطوبت از طریق پشت بام

بطور کلی علت جذب رطوبت مصالح ساختمانی به میزان تخلخل و وجود حفره، همچنین تماس مستقیم مصالح با آب و یا مصالح مرطوب می باشد. به آن دسته از مصالحی که مانع از عبور رطوبت و آب می شوند، عایق رطوبتی می گویند.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

غیر قابل ترکیب بودن با سایر مواد موجود در محیط، قابلیت انعطاف، دوام و مقاومت کافی در برابر نیروهای محیطی و مکانیکی از ویژگی های ایزوگام و بخصوص ایزوگام کرسی چینی است.

چرا ایزوگام کرسی چینی در عایقکاری ساختمان مهم است؟

ماده اولیه اصلی عایقی که برای جلوگیری از رطوبت ، بیش از همه از آن استفاده می شود قیر می باشد. از انواع مصالح قیری می توان به انواع پرایمرها و ایزوگام اشاره کرد.
آخرین ماده ای که پس از به دست آوردن سایر فرآورده های نفتی از نفت خام در حرارت بیش از 380 درجه سانتیگراد باقی می ماند قیر است که در ایران استفاده از آن به عنوان ماده اولیه تولید ایزوگام برای آب بندی نقاط مختلف ساختمان متداول می باشد.
قیر، جسم سیاه رنگی است که بر اثر حرارت از حالت سخت به صورت مایع در می آید و دارای خواص بسیاری در این زمینه است.

غیر قابل نفوذ در مقابل آب و رطوبت، مقاوم در مقابل اسیدها، بازها، و نمکها، بدون از دست دادن خواص، قابلیت ارتجاع و چسبنده، همچنین عایق در مقابل جریان الکتریسیته گوشه ای از خواص قیر است.

برای عایق کرسی چینی ایزوگام بهتر است یا قیر گونی؟

نصب ایزوگام به مراتب ساده‌ تر از نصب قیر و گونی است. با در اختیار داشتن ایزوگام کرسی چینی، مشعل مخصوص و زیر سازی مناسب، نصب ایزوگام به سادگی صورت میگیرد.

 • برای کارآمد کردن قیر و گونی، تعداد لایه‌های آن را افزایش می‌دهند که عاملی برای افزایش وزن محسوب میشود ولی ایزوگام سبکتر از قیرگونی است و ضخامت کمتری نسب به قیرگونی دارد.
 • قیمت ایزوگام نسبت به قیمت قیر و گونی ارزان‌تر است. قیمت قیر و گونی و قیمت ایزوگام با توجه به نوع آن‌ها، تعداد لایه‌ها و مواد اضافی که در هنگام نصب به آن‌ها اضافه می‌کنند مقایسه می شوند.
 • علت اصلی نصب ایزوگام و استفاده از قیر و گونی در ساختمان‌ها توجه به مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت است. مقاومت ایزوگام در برابر رطوبت نسبت به قیر و گونی بسیار بیشتر است.

هزینه نصب ایزوگام کرسی چینی بالاتر است اما هزینه خرید آن کمتر از هزینه خرید قیر و گونی است و مقاومت ایزوگام در برابر نم و رطوبت به مراتب بیشتر از قیر و گونی است. قیر و گونی در برابر نور خورشید بیشتر واکنش نشان می‌دهد و نرم می‌شود در نتیجه به مرور زمان، از عمر آن کاسته می‌شود و زودتر خراب می‌شود.

ایزوگام طوفان شرق دلیجان با کیفیت خوب
ایزوگام طوفان شرق دلیجان با کیفیت و قیمت مناسب

دامنه کاربرد و نقش ایزوگام در پروژه های مختلف

 • سقف و پشت بام ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری
 • پی ساختمان و فوندانسیون های در تماس با رطوبت
 • استفاده از ایزوگام در مقاوم سازی دیوارهای پارکینگ نسبت به رطوبت
 • استخرهای شنا و استخرهای پرورش ماهی و کشاورزی
 • مراکز آبی و تفریحی
 • مخازن آب و مخازن غیر نفتی
 • سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها
 • پایه ستون
 • سازه ها و تاسیسات دریایی
 • باند فرودگاهها
 • عایق کاری پلها
 • زیر سازی جهت اجرای پروژه های روف گاردن
 • استفاده از ایزوگام برای جلوگیری از رطوبت در تونل ها
 • برای جلوگیری از رطوبت در تاسیسات زیر زمینی و کانال های آبرسانی و همچنان میتوان به انتهای این لیست کاربرد ایزوگام کرسی چینی را هم اضافه کرد.
همچنین بخوانید:
ایزوگام طرح دار هیرمان به قیمت روز

عایق پلیمری در ایزولاسیون پی و کرسی چینی

این عایق ها در چالش برانگیزترین شرایط رطوبتی و املاح موجود در زمین به کار برده می شوند و می توانند در شرایط محیطی بسیار خطرناک از ساختمان های شما محافظت کنند. همچنین عایق کاری با ایزوگام پلیمری هنگامی توصیه می شود که آب زیر زمینی به سطحی بالاتر از سطح عایق برسد یا ممکن است از این سطح به طور دوره ای بالاتر برود،

شما برای ایزولاسیون کرسی چینی و پی ساختمان یا سازه خود به عایق هایی نیاز دارید که تمام تست ها و آزمایشات مرتبط با این فرایند را با نتایج عالی گذرانده باشند و از این بایت بتوانند اطمینان و اعتماد را برای سالهای متمادی بدست آورند.

مشکلات ناشی از انتخاب نادرست ایزوگام در ساختمان

استفاده از ایزوگام نامناسب و عدم اجرای صحیح ایزولاسیون و واترپروف کردن سازه، خطرات جدی برای ساختمان ایجاد میکند. پروژه های ساختمانی ممکن است به دلیل ضعیف یا ناکافی بودن عایقکاری رطوبتی از سقف و بتن، آسیبهای سازه ای ببینند.
این موارد شامل نشت، ایجاد پوسته و تخریب شدن است. رشد کپک نیز یک مشکل معمول در عدم اجرا و انتخاب نا صحیح عایق رطوبتی است. نشت آب در ساختمانها سلامتی را تهدید میکند که اصلاح آن بسیار دشوار است.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

تحقیقات زیادی در دنیا برای جلوگیری از نفوذ آب به سازه انجام شده است. با کمک انواع ایزوگام تولید شده در شرکت هیرمان میتوانید عایقکاری رطوبتی کل سازه را اعم از پی، سقف، زیرزمین، استخر، مخازن، تراسها و بالکنها با اطمینان و تضمین انجام دهید.

قیمت خرید بهترین ایزوگام برای کرسی چینی

در اینجا به بحث انتخاب بهترین ایزوگام کرسی چینی می رسیم که برای هر خریداری اهمیت دارد. قیمت ایزوگام دلیجان بر مبنای خرید عمده از درب کارخانه اعلام می شود. انواع عایق ایزوگام تولید شده برای پروژه های مختلف بر همین مبنا و بر اساس کیفیت و نوع قیر و قیمت روز تولید اعلام می شود.
برای خرید ایزوگام کرسی چینی و دیگر محصولات هیرمان که در ادامه به آن می پردازیم کافی است با یک تلفن ساده با واحد فروش اقدام کرده و حتی قبل از خرید ایزوگام از مشاوره های رایگان هم سودمند شوید.

محصولات متنوع شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان

شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان محصولات متنوع و با قیمت های مناسب را تولید و به بازار عرضه می کند از این رو بعضی از محصولات این شرکت را برای شما در ذیل آورده ایم:

 • اولین محصول ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان که دارای بالاترین مشخصه های تولید ایزوگام در ایران است با ضخامت 5 میلی متر و وزن 50 کیلوگرم که در نوع خود بی نظیر و بی رقیب است و در حال حاضر به کشورهای مختلفی صادر می شود.
 • دومین محصول ایزوگام صادراتی بردین دلیجان است که این محصول با مشخصات استاندارد در ضخامت 4 میلی متر و وزن 42 کیلوگرم تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.
 • سومین محصول ایزوگام حلزون دلیجان است که این محصول طبق مشخصات استاندارد و با وزن 40 کیلوگرم و ضخامت 3.5 میلی متر تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.
 • ایزوگام طوفان شرق دلیجان، ایزوگامهای طرح دار، ایزوگام کرسی چینی، انواع ایزوگام الاستومری، ایزوگام اسپان باند و ایزوگام ترموباند و ایزوگام رووف گاردن.
ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان
ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان با کیفیتی بی نظیر

نحوه خرید محصولات از شرکت هیرمان

چه بخواهید ایزوگام کرسی چینی و یا دیگر محصولات هیرمان را خریداری کنید کافی است از روش های زیر اقدام کنید: خرید ایزوگام کرسی چینی و محصولات دیگر از هیرمان ساده و سریع است.

 1. راه اول: خرید غیر حضوری از طریق تماس با واحد فروش شرکت ایزوگام هیرمان و سپس ثبت سفارش
 2. راه دوم: خرید حضوری از طریق مراجعه به دفتر مرکزی شرکت در تهران و یا مراجعه به کارخانه در دلیجان
 3. راه سوم: خرید غیر حضوری از طریق ارتباط با واحد فروش در شبکه های اجتماعی شرکت و سپس ثبت سفارش

در پایان از همراهی شما برای مطالعه این مقاله سپاسگزاریم و امیدواریم که خرید موفق و مطمئن داشته باشید.