ایزوگام استاندارد چیست ؟

ایزوگام استاندارد به ایزوگامی گفته می‌شود که پارامترهای سازمان ملی استاندارد در آن رعایت شده باشد و این استاندارد شامل مواردی است که در ادامه متن توضیح خواهیم داد.
ایزوگام استاندارد از نظر فیزیکی باید چند مورد مهم را داشته باشد که ما در این مقاله قصد داریم آنها را تشریح نماییم.

 

مشخصات فیزیکی ایزوگام استاندارد

اولین پارامتر مهم در ایزوگام وزن آن است، وزن ایزوگام بستگی به نوع ایزوگام و نوع استاندارد ایزوگام دارد و در حالت معمول و طبق استانداردهای موجود وزن یک رول ایزوگام باید بین ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم باشد اما این وزن با توجه به استانداردهای دیگر و تولید محصولات سفارشی متغیر است.

مورد مهم دیگر در ایزوگام استاندارد، ضخامت آن است، ضخامت لایه ایزوگام باید بین ۳ الی ۴ میلی متر باشد و این ضخامت با توجه به نوع استاندارد و نوع محصول تعیین می گردد.

مورد دیگر در بحث پارامترهای ایزوگام استاندارد، طول و عرض ایزوگام است، طبق استاندارد باید طول یک ایزوگام ۱۰ متر و عرض آن یک متر باشد که به صورت رول شده است یعنی هر رول باید دارای ۱۰ متر طول و یک متر عرض و ۴۰ الی ۴۲ کیلوگرم وزن باشد.

خوب در بحث ما راجع به مشخصات فیزیکی ایزوگام صحبت کردیم اما در ادامه قصد داریم در مورد مشخصات مواد اولیه در تولید ایزوگام توضیحاتی را داشته باشیم.

 

مشخصات داخلی ایزوگام استاندارد

استاندارد ایزوگام در دو دسته رایج تقسیم می شود ایزوگام استاندارد BPP و ایزوگام استاندارد BOF

استاندارد BPP به ایزوگامی اطلاق می شود که مهمترین ماده اولیه تولید ایزوگام یعنی قیر در آن از نوع قیر پالایشگاهی یا اصطلاحا قیر پلیمری استفاده شده است.

ایزوگام BOF به ایزوگام گفته می شود که در آن قیر مخلوط استفاده شده باشد.
البته این دو نوع استاندارد از لحاظ کیفیتی بالاترین رده کیفیت را دارند.

و مورد دیگر از نظر تعداد لایه های داخلی یک ایزوگام است که به دو دسته ایزوگام دو لایه و ایزوگام تک لایه تقسیم می شود که در ایزوگام دو لایه از یک لایه الیاف پلی استر و یک لایه الیاف تیشو استفاده شده است.
در ایزوگام تک لایه، لایه داخلی از الیاف پلی استر یا اسپان باند استفاده شده است.

 

ایزوگام استاندارد

ایزوگام استاندارد از نظر شرایط آب و هوایی

در مباحث استاندارد مورد ویژه دیگری که لازم است در ایزوگام استاندارد به آن دقت شود در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی هر منطقه برای ایزوگام است که این بدین معنی است که ایزوگام ها برای مناطق مختلف باید با فرمول ویژه همان مناطق تولید شود، ایزوگام استاندارد برای مناطق سردسیر، مناطق گرمسیر و مناطق معتدل سه دسته رایج آب و هوایی برای تولید ایزوگام است که برای هر منطقه باید ایزوگام مناسب برای همان منطقه را انتخاب کرد.

 

طول عمر ایزوگام استاندارد چقدر است؟

همانطور که میدانید ایزوگام استاندارد دارای دسته های گوناگونی است که هر کدام از آنها با توجه به شرایط آب و هوایی دارای طول عمر معینی می باشد.

طول عمر مفید هر ایزوگام به شرح زیر است:
ایزوگام تمام پلیمری با قیر پالایشگاهی حداقل ۲۰ سال
ایزوگام نیمه پلیمری حداقل ۱۰ الی ۱۲ سال
ایزوگام معمولی حداقل ۷ سال

لازم به ذکر است این طول عمر برای استفاده در پشت بام ذکر شده و در بخش های داخلی طول عمر بیشتری دارد، طول عمر مفید ایزوگام بدین معنی است که ایزوگام در این مدت هیچ گونه آسیب یا مشکلی نخواهد داشت و شاید با توجه به شرایط محیط بیشتر از طول سال معین شده کار کند.

شرکت ایزوگام هیرمان انواع ایزوگام مطابق با پارامترهای سازمان ملی استاندارد را تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می نماید.

شما هم اگر نمی دانید کدام محصول را انتخاب کنید و یا کدام محصول برای شما و منطقه شما مناسب است، می‌توانید با کارشناسان شرکت هیرمان تماس بگیرید، ما برای انتخاب یک محصول مناسب در کنار شما هستیم.

توسط | ۱۳۹۷-۴-۱۰ ۲۱:۴۱:۱۹ +۰۴:۳۰ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۷|تولید ایزوگام|
error: محتوا محافظت شده است