پرایمر بنزینی ایزوگام در بسیاری از موارد برای زیرسازی و استفاده در آسفالت سرد و پیش‌ساخته استفاده می‌شود و همچنین برای افزایش عملکرد ایزوگام و افزایش چسبندگی آن در زیرسازی و قبل از نصب لایه اصلی ایزوگام، انواع پرایمر آبی و بنزینی توصیه می‌شود.
برای شناخت هر چه بهتر و نوع عملکرد انواع پرایمر آبی و بنزینی ، مطالعه مقاله پرایمر ایزوگام در انواع آبی و بنزینی را توصیه می کنیم.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

انواع پرایمر ایزوگام چیست؟

پیش از این، انواع قدیمی ‌تر پرایمر ایزوگام که با استفاده از حلال هائی نظیر بنزین قابل استفاده بودند، مورد استفاده قرار می‌گرفتند. به دلیل خطراتی که استفاده از بنزین به همراه دارد، امروزه اغلب از پرایمرهای پایه آب که به رنگ قهوه‌ای و سیاه و در بسته بندی هائی قابل حمل خریداری می شوند، استفاده می‌شود.
انواع پایه آب پرایمر ایزوگام به دلیل استفاده‌ آسان و بی خطر بودن آنها و همچنین به این دلیل که عاری از آلودگی‌های زیست‌ محیطی هستند، گزینه‌هایی مناسب و کارآمد برای استفاده قبل از نصب ایزوگام به شمار می‌روند.

انتخاب پرایمر بنزینی ایزوگام و یا پرایمر آبی ایزوگام را با توجه به نوع پروژه و محل استفاده و قیمت، بهتر است از طریق مشاوره با کارشناس فروش عملی کنید. ما بهترین ها را برای شما آماده سازی می کنیم.

پرایمر بنزینی ایزوگام با درجه کیفیت بالا

پرایمرها از ترکیب قیر و نوعی پودر معدنی مخصوص تولید می شوند. انواع پرایمر به صورت مایع بوده و در زمان استفاده با آب یا بنزین و به منظور نفوذ در ترک های طولی و عرضی موجود در سطح رقیق می شوند.
پرایمرها را در گذشته تنها با بنزین رقیق می کردند (پرایمر بنزینی ایزوگام) اما در حال حاضر جهت کاهش خطرات زیست محیطی و حفظ سلامت مصرف کنندگان نمونه مبتنی بر پایه آب هم توسط این شرکت تولید می شود.

از پرایمر بنزینی ایزوگام می توان به منظور عایق کردن سطوحی مانند پی ها، دیوارهای پارکینگ که در تراز پائین تر سطح قرار دارند، سرویس بهداشتی و حمام، استخر، فونداسیون، انبارها و پل‌ها استفاده نمود.

پرایمر بنزینی ایزوگام
پرایمر بنزینی ایزوگام با بهترین کیفیت

آیا به تنهائی از پرایمر ایزوگام می توان استفاده کرد؟

پرایمر قیری حلال در آب مناسب زیر سازی ایزوگام است  اما برای استفاده در محل‌ هایی که چسبندگی پیش ‌فرض ایزوگام کافی نباشد، و امکان نفوذ رطوبت به آن ناحیه میرود، می‌توان از پرایمر بنزینی ایزوگام برای افزایش چسبندگی و عملکرد ایزوگام استفاده نمود.
بنا به تشخیص کارشناس نصب ایزوگام، پرایمر بنزینی ایزوگام را می توان به تنهایی برای ایزولاسیون پی ساختمان، استخر، سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه، کانال‌های آب‌رسانی، انبارها، پل‌ها و … استفاده نمود.
با توجه به مقاومت خوب انواع پرایمرها در برابر نمک‌ها، می‌تواند برای عایق‌کاری در محل‌های آلوده به کار گرفته شود.

در هنگام ضرورت، می‌توان با ترکیب پرایمر ایزوگام و شن و ماسه، آسفالت کاری را انجام داد. اما همانطور که پیشتر هم به آن اشاره شد، با نظر کارشناس و مشاور نصب ایزوگام و پرایمر، از پرایمر بنزینی ایزوگام بصورت منفرد استفاده نمائید.

ویژگی ها و مزایای استفاده از پرایمر مناسب ایزوگام

 • پرایمر ایزوگام به تنهایی می تواند در مقابل رطوبت مقاومت نماید و بعنوان یک عایق می توان از آن نام برد،
 • در کنار ایزوگام به بهبود کیفیت ایزولاسیون کمک می‌کند.
 • با مقاومت خوب در برابر مواد قلیایی و اسیدی و نمک‌ها باعث آلودگی محیط زیست نمی‌شود.
 • نمونه‌هایی که با آب رقیق می‌شوند، قابل اشتعال نیستند. (پرایمر ایزوگام پایه آبی)
 • پرایمر بنزینی ایزوگام و نوع آبی پرایمر ایزوگام به آسانی و با ابزار بسیار ابتدائی قابل اجراء ست.
 • رنگ آن معمولاً قهوه‌ای و سیاه است که به صورت مایع غلیظ و تقریباً ژله ای مانند نگهداری می‌شود.

در هنگام رقیق کردن پرایمر ایزوگام با بنزین ممکن است خطراتی متوجه نصاب ایزوگام و اطرافیان باشد، بنا بر این لازم است تا ایمنی را بطور کامل رعایت و در صورت تماس پوست بدن با آن، با استفاده از حلال مناسب، آنرا پاک نمایید.

مزیت پرایمر ایزوگام برای ساختمان چه می تواند باشد؟

علاوه بر عایق کاری ساختمان در قسمت پی و بام که دو بخش مهم از حیث نفوذپذیری آب هستند، عایق کاری بخشهای مختلفی که در مجاورت مصالح خارجی وظیفه حفظ و نگهداری از ساکنین را به عهده دارند، به کار می رود نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.
و همچنین رفع درزها ، کمک شایانی به حفظ ظاهر بنا برای مدت زمان طولانی و جلوگیری از کوتاه شدن عمر مصالح ساختمانی خواهد کرد.باکس های آسانسور در مجاورت با خاک، زیر سازی پله های بتنی، پوشش های بتنی پارکینگ های طبقاتی در تراز های پائین تر از سطح زمین از نمونه های این اماکن هستند.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

اگر بنا باشد هر چند سال یک بار پوشش ها تعمیر یا تجدید شوند، می توان هزینه گزاف آن را تخمین زد. این مساله ضرورت استفاده از عایق پیش ساخته رطوبتی و پرایمر بنزینی ایزوگام یا پرایمر آبی ایزوگام را بدیهی می سازد. جهت جلوگیری از اتلاف سرمایه ملی و حفظ محیط زیست باید به انتخاب عایق مناسب و اجرای صحیح آن توجه ویژه کرد.

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان تولید شده از بهترین مواد اولیه و با قیر پالایشگاهی است که در این ویدیو کیفیت چسبندگی و تارهای پلیمری آن کاملا مشهود است.


انواع عایق های رطوبتی مورد استفاده در ساختمان

در ایران متداول ترین و مرسوم ترین عایق رطوبتی قیر و گونی بوده است ولی امروزه با پیشرفت علوم و اختراعات جدید در زمینه تجهیزات و دستگاه های استحصال و تولید، عایق های نوینی تولید و ساخته شده اند که بعضاً به صورت یک لایه انعطاف پذیر با ضخامت بسیار کم و در حد یک میلی متری بر روی سطوح اجراء می شوند.
از جمله انواع عایق های رطوبتی علاوه بر قیر که میتوانیم به آنها اشاره مختصر داشته باشیم قطران، عایق های پلیمری انواع پلاستیک ها و لاستیک، عایق های پیش ساخته، رنگ های صنعتی ، انواع ضد زنگ ها، انواع ماستیک ها و درزبندها اشاره کرد.

برای اطلاع از انواع پرایمر و کیفیت آن ها (پرایمر بنزینی ایزوگام و پرایمر آبی ایزوگام) به همراه قیمت آنها، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. پرایمر ایزوگام در وزن های مختلف و در بشکه بسته بندی می شوند.

آب بند های نسل جدید

 • یکی از انواع پرایمرهای ایزوگام، پرایمر آبی ایزوگام است که حلال اصلی آن آب بوده و در اصل با ترکیب با آب و استفاده در زیر سازی نصب ایزوگام، آنرا افزایش مقاومت داده و با افزایش کیفیت عایق کاری مدت زمان طولانی تری را برای کارکرد باعث می شود.
 • نوع دیگر پرایمر، پرایمر بنزینی ایزوگام است. بمنظور جلوگیری از نفوذ رطوبت، محافظت از لوله های سیمانی و فلزی در برابر خوردگی و فرسودگی قابل استفاده می‌باشد. بنزین ومشتقات نفتی حلال این نوع پرایمر است.
 • آخرین نوع پرایمر ایزوگام، پرایمر قیری ایزوگام است که بیشتر برای آسفالت کاری استفاده می‌شود. در واقع این پرایمر بر پایه‌ی قیر و پودرهای معدنی مخصوص است که قابلیت رقیق شدن با آب را دارد و برای اجرای چسبندگی در سطوح بتونی، آجری و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به مصارف و کاربرد مختلف پرایمر ایزوگام، انواع پرایمر برای استفاده در عایقکاری تولید می شود. تمام  پرایمر‌های ایزوگام (پرایمر بنزینی ایزوگام و پرایمر آبی ایزوگام) با خاصیت چسندگی، به عایق بندی مطلوب و افزایش عمر مفید کارکرد ایزوگام کمک بسزایی می‌کنند.

عایق قیر و گونی، پیشکسوتی با محبوبیت

قیر و گونی یکی از متداول ترین عایق های رطوبتی در ایران است و تبدیل به محبوب ترین عایق و دست یافتنی ترین شده است. این عایق از دو لایه قیر و یک لایه گونی جهت مسلح کردن قیر ساخته می شود و صد البته تعداد لایه های قیر و گونی بر حسب مکان مورد نظر متفاوت است.
این عایق پیشکوت متاسفانه مضراتی هم دارد، تاب کششی پائین، مقاومت کم، مخاطرات نصب، جذب آب بالا و در نهایت طول عمر پائین از معایب این پیشکسوت محسوب می شود. اما عایق قیر و گونی همچنان در مناطقی از ساختمان و سازه های امروزی کارکرد خاص خود را دارد . با قیمت پائین همچنان از محبوبیت لازم برخوردار است.

با استفاده از پرایمر بنزینی ایزوگام و یا پرایمر آبی ایزوگام در زیر سازی روش های نوین عایق کاری مانند انواع عایق های رطوبتی پیش ساخته، بهترین نتیجه مطلوب را کسب نمایید.

استفاده از بهترین پرایمر آبی در زیرسازی پشت بام
استفاده از انواع پرایمر در زیرسازی پشت بام

استفاده از انواع پرایمر در زیرسازی پشت بام

باید از قیر متناسب با آب و هوای منطقه و گرید منتخب برای تولید ایزوگام برای همان منطقه مورد استفاده قرار گیرد.
این نکته در کشور ما که دارای اقلیم های متفاوت و آب و هوای بسیار متفاوت در آن است بسیار حائز اهمیت می باشد. به عنوان مثال قیری که در درجه حرارت های پایین نرم و روان می گردد، قابل استفاده در مناطق گرمسیری جنوب کشور نخواهد بود و یا قیری که در دمای منفی پنج درجه سانتی گراد دچار ترک خوردگی می شود را نمی توان در مناطق سردسیری به کار برد. قبل از اجرای روف گاردن و بام سبز، استفاده از بهترین پرایمر ایزوگام بسیار توصیه می شود.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

برای استفاده مناسب از انواع قیر و پرایمر بنزینی ایزوگام برای مصرف مورد نیاز خود می توانید با مشاورین ما در مجموعه هیرمان تماس بگیرید و از دانش و تجربه آنها به رایگان بهره ببرید.

پرایمر بنزینی ایزوگام را چگونه استفاده کنم؟

 • شرایط لازم برای استفاده از پرایمر بنزینی ایزوگام بسیار ساده اما بسیار دقت لازم دارد.
 • مطمئن شوید که عملیات بستر سازی برای اجرای پرایمر برای همه نقاط حساس به خوبی صورت گرفته است.
 • یعنی اینکه گرد و غبار نباشد، پستی و بلندی وجود نداشته باشد، رطوبت نباشد، دمای هوا مناسب و آزار دهنده نباشد.
 • برای این‌که آب روی پشت بام به راحتی به سمت مجرای خروجی راه پیدا کند، حتماً بستر پرایمر ایزوگام باید شیب مناسب داشته باشد.
 • حالا می توانید معادل 50 درصد وزنی پرایمر به آن آب اضافه کنید و بخوبی مخلوط کنید. به وسیله، تی یا غلطک، به طور یکنواخت پرایمر را در همه سطوح اجرا کنید.

بطور معمول زمان گیرائی با توجه به شرایط آب و هوایی ۲ الی ۳ ساعت است. اینچنین به نظر میرسد که هر یک کیلو پرایمر توانایی پوشش ۶ تا ۸ متر مربع را در یک لایه دارد که این میزان با توجه به سطح زیر کار و شرایط آن متغیر می باشد. از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

عایق های رطوبتی پلیمری چیست؟

مواد پلیمری هم خاصیت عایق حرارتی و هم عایق رطوبتی را بصورت توام دارا می باشند. عایق های رطوبتی پیش ساخته ایزوگام که از بهترین قیرهای پالایشگاهی تولید می شوند یکی از راهکارهای مناسب برای عایق کاری سطوحی مانند پشت بام، دیوار، پی ساختمان و موارد دیگر به شمار می رود.
عایق رطوبتی ایزوگام که بر اساس نوع قیر و استانداردهای تعیین شده به دو دسته ایزوگام گرمسیری و ایزوگام سردسیری تفکیک می شود، هم صرفه اقتصادی داشته و هم ماندگاری بالایی دارند. برای ایجاد چسبندگی بیشتر و افزایش عمر ایزوگام روی سطح از انواع پرایمر بنزینی ایزوگام و پرایمر آبی ایزوگام استفاده می شود.

برای دریافت قیمت انواع پرایمر ایزوگام و اطلاع از کیفیت و نحوه استفاده هر یک از این محصولات، با یک تماس ساده با واحد فروش اقدام کنید.

شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان با محصولات متنوع

برندهای برتر ایزوگام که در کارخانه تولیدی ایزوگام هیرمان به همراه انواع پرایمر بنزینی ایزوگام و پرایمر آبی ایزوگام برای فروش در سطح بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شوند عبارتند از:

 • اولین محصول ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان که دارای بالاترین مشخصه های تولید ایزوگام در ایران است با ضخامت 5 میلی متر و وزن 50 کیلوگرم که در نوع خود بی نظیر و بی رقیب است و در حال حاضر به کشورهای مختلفی صادر می شود.
 • دومین محصول ایزوگام صادراتی بردین دلیجان است که این محصول با مشخصات استاندارد در ضخامت 4 میلی متر و وزن 42 کیلوگرم تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.
 • سومین محصول ایزوگام حلزون دلیجان است که این محصول طبق مشخصات استاندارد و با وزن 40 کیلوگرم و ضخامت 3.5 میلی متر تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.
 • ایزوگام طوفان شرق دلیجان با ضخامت 3 میلیمتر و وزن هر رول 37 الی 40 کیلوگرم.
 • ایزوگام های طرح دار صادراتی بردین و حلزون دلیجان با ضخامت 3.5 الی 4 میلیمتر و وزن 40 الی 42 کیلوگرم.

در عملیات نصب با استفاده از بهترین انواع پرایمر بنزینی ایزوگام و پرایمر پایه آبی ایزوگام، استحکام و قدرت چسبندگی و ماندگاری محصولات هیرمان چندین برابر معمول خواهد بود.

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان با بهترین کیفیت
خرید بهترین محصولات هیرمان مستقیم از کارخانه

راه های خرید محصولات مختلف هیرمان

برای خرید انواع ایزوگام پلیمری تولیدی در شرکت هیرمان و برای خرید پرایمر بنزینی ایزوگام و پرایمر آبی ایزوگام از روش های زیر استفاده کنید:

 1. راه اول: خرید غیر حضوری از طریق تماس با واحد فروش شرکت ایزوگام هیرمان و سپس ثبت سفارش
 2. راه دوم: خرید حضوری از طریق مراجعه به دفتر مرکزی شرکت در تهران و یا مراجعه به کارخانه در دلیجان
 3. راه سوم: خرید غیر حضوری از طریق ارتباط با واحد فروش در شبکه های اجتماعی شرکت و سپس ثبت سفارش

در پایان از همراهی شما برای مطالعه این مقاله سپاسگزاریم و همراه شما برای خریدی موفق و مطمئن هستیم.

قیر پاشی بهتر است یا پرایمر؟

قیر بهتر است ولی پرایمر تمیز تر انجام میشود.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

همچنین بخوانید:
قیمت رول ایزوگام درب کارخانه دلیجان

پرایمر آبی بهتر است یا پرایمر بنزینی ایزوگام؟

پرایمر آبی برای تابستان بهتر است، برای زمستان بهتر است بنزینی تهیه شود.