عوامل خرابی ایزوگام به موارد متعددی برمیگردد، به عنوان مثال می توانیم به کیفیت عایق رطوبتی ایزوگام، حرارت و تابش مستقیم نور آفتاب، ایجاد ترک و شکستگی به جهت نصب نامناسب، آسیب لایه آلومینیومی (روکش ایزوگام) و نفوذ رطوبت و آب به لایه زیرین، برخورد اشیاء سنگین و سوراخ شدن ایزوگام و موارد دیگر اشاره کنیم. در این مقاله شما را با ایزوگام خوب و باکیفیت، قیمت ایزوگام و همچنین روش های نگهداری و تعمیر انواع عایق رطوبتی پیش ساخته ایزوگام بیشتر آشنا می کنیم.
ابتدا به موارد موثر خرابی انواع ایزوگام می پردازیم.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

چه مواردی ایزوگام را خراب میکند؟

عوامل خرابی ایزوگام کدامند؟ عایق های رطوبتی ایزوگام قطعاً پس از گذشت چندین سال دچار آسیب دیدگی و ترک خوردگی می شوند. حالا اگر ایزوگام ها از کیفیت خوبی برخوردار نباشند عوامل خرابی ایزوگام زودتر خود را نشان داده و ترک ها هم سریع تر نمایان خواهند شود. دقت داشته باشید که کیفیت و اصالت مرغوب محصول می تواند این خرابی را به تعویق بیاندازد.
به یاد داشته باشید که اگر ایزوگام بر روی سطح مورد نظر توسط افراد ماهر نصب شده باشد هم کمتر آسیب می بیند و هم نیاز به تعمیر کاهش پیدا میکند.
عوامل خرابی ایزوگام به صورت عمده عبارتند از: رطوبت و ترک دیوارها و سقف، سوراخ شدن ایزوگام بر اثر برخورد اشیاء نوک تیز و سنگین، بادکردگی و ایجاد چروک در اثر نصب غیر حرفه ای، شستن فرش و یا قرار گرفتن اجسام سنگین مانند کولر، مجاورت با اسیدها و بازها و نمک ها از جمله عوامل مهم و موثر در خرابی انواع ایزوگام شناخته شده اند.

فراموش نکنید که انتخاب و خرید ایزوگام درجه یک که مناسب منطقه جغرافیایی باشد به همراه استفاده از گروه های ماهر نصب می تواند عمر مفید ایزوگام را چندین برابر کرده و پیدایش خرابی و ترک خوردگی ها را به تعویق بیاندازد.

عوامل خرابی ایزوگام دلیجان
تولید ایزوگام مرغوب با کیفیت مواد اولیه درجه یک

آیا اسید ایزوگام را خراب می کند؟

خب این سوال اغلب اوقات پرسیده می شود که آیا اسیدها را می توان از عوامل خرابی ایزوگام دانست؟ یادآور می شوم که مواد شیمیایی ممکن است به سطح ایزوگام شده آسیب برساند. البته که مواد اسیدی در این میان می توانند موجب بیشترین آسیب شوند.
حتی مواردی مشاهده شده است که موادی با درصد اسیدی پایین توانسته اند آسیب های سطحی ایزوگام را ایجاد کنند و توجه داشته باشید که این آسیب ها در کوتاه مدت سطحی هستند و به مرور زمان حتماً موجب خسارات و مشکلات چندین برابری خواهند شد.
بازها و مواد قلیایی هم می توانند به ایزوگام آسیب جدی وارد کرده و عمر ایزوگام را کاهش دهند. در نتیجه به هشدارهای تولید کننده ها توجه کنید و فهرستی را که نباید با سطح محصول تولید شده تماس داشته باشد را در اختیار بگیرید. شما می توانید این لیست را در دسترس قرار داده و در مواقعی که لازم است آن را بررسی کنید.

پس دقت داشته باشید که مجموعه ای از عوامل مختلف می تواند عوامل خرابی ایزوگام باشد و این نکته ضروری است که به توصیه ها و هشدارهای تولید کنندگان انواع عایق رطوبتی ایزوگام و نحوه نگهداری از رول های ایزوگام قبل و پس از نصب توجه کافی داشته باشید.

آیا گچ ایزوگام را خراب می کند؟

محافظت از ایزوگام و شرایط نگهداری از آن حتماً می تواند نشانه های خرابی و نیاز به تعمیر را به تعویق بیاندازد. بی شک وقتی ایزوگام مرغوب و استاندارد که با منطقه آب و هوایی و محل پوشش دهی همخوانی و سازگاری دارد استفاده کنید می توانید عوامل خرابی ایزوگام را کاهش داده و از سرمایه خود نگهداری و حفاظت کنید.
بدون شک تلنبار کردن مصالحی مانند گچ و سیمان و ماسه و اشیاء غیر ضروری بر روی محل ایزوگام شده کار درستی نخواهد بود که به مرور زمان می تواند موجب خرابی و پارگی شود.
به صورت خلاصه آن چه که می تواند محل عایق کاری شده و ایزوگام به کار رفته را خراب کند به صورت خلاصه عبارت است از:

  • اجسام سنگین و دارای لبه تیز و برنده
  • پایه های فلزی کولرها
  • اجسام فلزی کوچک و میخ ها
  • پایه نردبان های فلزی
  • راه رفتن با کفش های خشن و دارای یخ شکن
  • شن و ماسه و گچ که بر روی هم انبار شده باشند و بر سطح ایزوگام باقی بمانند و اجسام سنگین دیگری هم روی آن ها تلنبار شده باشد.

وقتی که ایزوگام‌های استاندارد توسط نصابان ماهر و با رعایت موارد استاندارد اجرا میشوند، بیشتر از 25 و حتی دهه ها خیال شما را راحت خواهند کرد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟

یکی از سوالات بسیار رایج که معمولاً هر روز از کارشناسان و متخصصین در صنعت تولید عایق های رطوبتی پرسیده می شود این است که آیا نمک هم در زمره عوامل خرابی ایزوگام به شمار میرود؟ آیا نمک می تواند ایزوگام را خراب کند یا خیر؟
طبق بررسی های به عمل آمده آن چه که مشخص شده است، شواهدی دال بر این که نمک می تواند ایزوگام را خراب کند به دست نیامده است. اما ما بسیار خوشحال می شویم که اگر شما تجربه چنین موردی را دارید آن را در بخش نظرها و کامنت ها ثبت کرده و با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

انتخاب و خرید بهترین مارک ایزوگام دلیجان، ترمیم و تعویض و نصب ایزوگام که توسط گروه های نصاب ماهر انجام می شود بر افزایش و طول عمر ایزوگام تاثیر مستقیم داشته و عوامل خرابی ایزوگام مانند مواد اسیدی و قلیایی را کاهش میدهد.

ایزوگام خوب و درجه یک هیرمان دلیجان
نمونه ای بهترین مارک ایزوگام دلیجان در بازار

ایزوگام خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

در پاراگراف های قبلی استفاده از ایزوگام های غیر مرغوب وبا کیفیت پایین را از عوامل خرابی ایزوگام ها دانستیم. حالا این سوال پیش می آید که ایزوگام خوب کدام است و چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ راه های ساده ای برای تشخیص ایزوگام خوب وجود دارد از جمله :

بوی ایزوگام: ساده ترین راه برای تشخیص ایزوگام خوب است. مواد نفتی بوی مطبوعی ندارند، اما ایزوگام استاندارد و خوب بوی گازوئیل صنعتی نمیدهد.
جنس ایزوگام: اگر دستتان را روی لایه خارجی ایزوگام که بدون پوشش است بکشید، اگر جنس ایزوگام خوب باشد چیزی به دستتان نمی چسبد ولی اگر ایزوگام نامرغوب باشد حتماً ذرات سیاه رنگ به دست شما خواهد چسبید.
نگهداری در فریزر: یک تکه کوچک از ایزوگام را ببرید و در فریزر بگذارید؛ بعد از2 ساعت آن را بیرون آورده و با دست خم کنید. اگر ایزوگام از محل خم شدگی شکست و یا حتی ترک برداشت، جنس ایزوگام خوب نیست ولی اگر سالم بماند یعنی ایزوگام خوب است و در برابر سرما و گرما مقاوم است.
در ادامه به موارد دیگری که شما را با ایزوگام خوب آشنا می کند اشاره میکنیم:
قطعاً ویژگی های فنی هر رول ایزوگام می تواند معیار مناسبی برای تشخیص خصوصیات ایزوگام خوب باشد. مهمترین نکته برای مرغوب بودن ایزوگام، داشتن نشان استاندارد است.
ضمانتنامه واقعی و همچنین مواد اولیه درجه یک از جمله قیر پلیمری پالایشگاهی در تولید ایزوگام، نشان از یک ایزوگام باکیفیت و با طول عمر بالاتر دارد.
عواملی مانند شرایط آب و هوا، تابش نور خورشید و شرایط نگهداری ایزوگام، میتواند ایزوگام خوب و مرغوب را از ایزوگام نامرغوب مشخص کند و عوامل خرابی ایزوگام به این ترتیب کاهش خواهد داشت.
ضخامت، طول و عرض و وزن هر رول ایزوگام هم از دیگر مواردی مهم در تشخیص ایزوگام خوب است. هر رول ایزوگام استاندارد یک متر عرض و ده متر طول دارد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

وزن و ضخامت یک رول ایزوگام بر اساس نوع پروژه و منطقه آب و هوایی متغیر و بر اساس استاندارد تعیین می شود. به طور معمول ایزوگام دو لایه فویل دار بین 3.8 تا 5 میلیمتر ضخامت و با وزن هر رول 42 تا 50 کیلوگرم تولید می شود. دقت کنید عوامل خرابی ایزوگام را جدی بگیرید!

ایزوگام هیرمان دلیجان با بهترین مواد اولیه و قیر پالایشگاهی درجه یک تولید و با بهترین کیفیت و چسبندگی به بازار عرضه می شود.


آیا ایزوگام تاریخ مصرف دارد؟

امروزه شاهد فراوانی کارخانه های تولید ایزوگام هستیم اما با این وجود ایزوگام های نامرغوب و تقلبی و غیر استاندارد هم در بازار یافت می شوند که توجه به نحوه تشخیص ایزوگام استاندارد را ضروری میکند. یکی از عوامل خرابی ایزوگام، کیفیت نامناسب آن است.
شاید به این نکته کمتر توجه شده است که عایق های رطوبتی ایزوگام هم دارای تاریخ تولید و انقضاء هستند و برچسب عایق ‌های استاندارد باید شامل مشخصات تولیدکننده، تاریخ تولید، نوع عایق، علامت استاندارد و تاریخ انقضاء باشد. از تاریخ تولید رول های ایزوگام حداکثر 6 ماه نباید گذشته باشد.
در این میان ما توجه شما را به خرید ایزوگام مرغوب و توجه به عوامل خرابی ایزوگام قبل و بعد از نصب ایزوگام جلب نموده و توصیه می کنیم که ایزوگام مناسب با ماندگاری و استحکام مطمئن را خریداری کنید.
نکته ای که اهمیت عایق کاری را بیش از پیش نمایان می کند این است که سطحی را که ایزوگام می کنیم باید خشک و تمیز بوده تا ایزوگام بهتر چسبیده و تبله هم نکند. معمولاً اواخر تابستان و اوایل پاییز برای این کار مناسب است.

انواع استاندارد با نشانه گذاری روی رول عایق ایزوگام مشخص می‌شود، برچسب عایق نیز نشانه‌گذاری شده و در این نشانه ویژگی‌ هایی از جمله نوع عایق رطوبتی، تاریخ تولید و انقضاء، وزن، ضخامت و علامت استاندارد چاپ می‌شود.

ایزوگام صادراتی حلزون دلیجان
نگهداری رول های ایزوگام حلزون دلیجان در بهترین شرایط

برای ترمیم ترک ایزوگام چه باید کرد؟

در اینجا پس از این که عوامل خرابی ایزوگام را بررسی کردیم نوبت میرسد به این که چگونه برای ترمیم ترک ایزوگام اقدام کنیم. برای بازسازی و ترمیم ایزوگام می توانید از مجموعه های مورد اطمینان استفاده کنید.
شرکت های تولید کننده ایزوگام مانند هیرمان با تولید محصولاتی بی نظیر نیاز به تعمیر و تعویض را کاهش داده و حافظ سرمایه های شما خواهند بود.
ایزوگام هایی که مستقیم در برابر نور خورشید هستند مانند ایزوگام پشت بام، دچار ترک خوردگی شده و بهتر است سریع اقدام به لکه گیری و ترمیم کنید. در لکه گیری، قسمت های آسیب دیده بررسی شده و مقداری از رول ایزوگام با استفاده از حرارت مناسب بر روی قسمتی که نیاز به بازسازی و ترمیم دارد چسبانده می شود.
ترک های ایزوگام هم با استفاده از چسب ایزوگام ترمیم شده و به این ترتیب به سادگی و در کمترین زمان کار ترمیم و لکه گیری انجام می شود.
عوامل خرابی ایزوگام با انتخاب پرایمر ایزوگام و اجرای دقیق کاهش می یابد. البته میزان بارش و روش های نگهداری نقش مهمی در طول عمر ایزوگام دارند.

همچنین بخوانید:
3 دروغ بزرگ درباره قیمت ایزوگام که به شما گفته می شوند!

عمر مفید ایزوگام چند سال است؟

در مطالب بالا به شناخت ایزوگام های باکیفیت و لزوم استفاده از آن ها اشاره کردیم، همچنین به عوامل خرابی ایزوگام و سوالاتی که برای خریدار مطرح است پرداختیم.
کارشناسان به این پرسش که عمر مفید ایزوگام چقدر است این طور پاسخ داده اند. عمر مفید ایزوگام باکیفیت چیزی بین 15 تا 16 سال است. از این نکته هم غافل نشوید که نصب حرفه ای میتواند عمر عایق رطوبتی ایزوگام را طولانی تر کند.
در نظر گرفتن زمان مناسب برای عایق کاری و لکه گیری و ترمیم می تواند مانع از ایجاد خسارت های جبران ناپذیر شود. یکی از عوامل خرابی ایزوگام بی توجهی به این مورد است.
دقت در نگهداری ایزوگام مانند جلوگیری از برخورد اشیاء نوک تیز یکی از روش های بسیار مهم در جلوگیری از خرابی ایزوگام و در نتیجه طول عمر بیشتر این محصول میشود.
محصولی مانند ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان، 25 سال ماندگاری دارد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

اولین قدم در راه افزایش طول عمر ایزوگام، استفاده از مواد استاندارد در مراحل مختلف تولید و سپس اجرای آن توسط نصاب ماهر است. در نتیجه شرایط مراقبت و نگهداری پس از ایزوگام، یکی از عوامل خرابی ایزوگام به شمار میرود.

نتیجه گیری:

عوامل خرابی ایزوگام را بشناسید و به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که می توانید با آگاهی بیشتر و انتخاب بهترین مارک های ایزوگام در بازار با قیمت مناسب، در راه افزایش طول عمر ایزوگام اقدام نمایید.
داشتن اطلاعاتی در خصوص عوامل خرابی ایزوگام از آسیب های احتمالی بعدی جلوگیری میکند. با کارشناسان ما خرید بی نظیر را تجربه کنید.

سوالات متداول:

بهترین زمان برای لکه گیری و ترمیم چه فصلی است؟

بهترین زمان برای تعمیر و لکه گیری ایزوگام فصل تابستان پیش از بارندگی های فصل پاییز و زمستان می باشد.

ایزوگام هایی که در اثر برخورد اشیاء تیز دچار شکاف و ترک خوردگی شده اند چگونه تعمیر می شوند؟

استفاده از پرایمر و چسب ایزوگام برای ترمیم و بازسازی توصیه می شود. خمیر پرایمر جهت پر کردن شکاف های ایزوگام ها به صورت مایع و خمیری برای تعمیر انواع ایزوگام مورد استفاده قرار می گیرد.