ایزوگام ضد ریشه یا روف گاردن چیست ؟ عایق روف گاردن (Roof Garden)، بام سبز (Green Roof)، در حقیقت بخاطر بروز پدیده برج سازی در شهرها و استفاده از زمین های بزرگ برای ساختمان سازی چند سالی است که در ایران بوجود آمده است و دلیل اجرای آن در ساختمان ها به منظور ایجاد فضای سبز و استفاده از طبیعت در زندگی شهری است.
استفاده از عایق مناسب جهت عایقکاری و ایزولاسیون روف گاردن بسیار حائز اهمیت است. روف گاردن با در نظر گرفتن مساحت پشت بام می تواند از قرار دادن چند گلدان روی قسمتی از آن آغاز و به اجرای باغ و فضاهای سبز ختم می گردد.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

ایزوگام ضد ریشه یا روف گاردن چیست؟

باغ بام، پشت بام سبز، فضای سبز روی بام، فضای سبز روی بام و … اصطلاحاتی هستند که در محتوا مشابه هستند اما دارای تفاوت هایی هم میباشند. در عین حال ویژگی اصلی مشترک در بین همه آنها وجود فضای سبز بر روی بام که می تواند پشت بام ساختمان و یا سایر فضاهایی که برای فضای دیگر به عنوان سقف محسوب میشوند مانند لابی ساختمانها که سقف پارکینگ را به وجود آورده اند در نظر کرفته شود. توجه به نکات اصلی و رعایت اصول مهندسی و ویژگی های اجرایی مختص روف گاردن در هر پشت بامی قابل اجرا می باشند.

نحوه اجرای بام سبز کدام است؟

روش های گوناگونی در اجرای ایزوگام ضد ریشه و یا روف گاردن وجود دارد که میتوان به عنوان نمونه به:

  • روف گاردن گسترده
  • روف گاردن متمرکز
  • روف گاردن پرتابل و مدولار اشاره کرد.

روف گاردن ها (ایزوگام ضد ریشه) ایده ای نو و امروزی در طراحی ساختمان است که بر پایه ایجاد فضای سبز برروی پشت بام، تراس ها، سقف پارکینگ  و …شکل گرفته است. انتخاب شکل و ابعاد طراحی این فضاهای سبز به عوامل مختلفی مثل سازه و اسکلت ساختمان از نظر تحمل بارهای وارد شده به دلیل وزن روف گاردن، کاربری ساختمان، مساحت مورد تقاضا برای طراحی، شرایط اقلیمی و جوی محل ساختمان و در نهایت به سلیقه مالکین بستگی دارد.

ایزوگام ضد ریشه عایق سبز پشت بام
ایزوگام ضد ریشه عایق سبز پشت بام

مزایای استفاده از روف گاردن چیست؟

در ابتدای لیست مزایای استفاده از عایق سبز ایزوگام ضد ریشه روف گاردن در ساختمان را می توان زیبائی و ارتقای سلامتی در ایجاد فضای سبز و انطباق با طبیعت قرار داد. به همین دلیل سعی بر آن می شود تا در طراحی این فضا از بهترین نمونه ها و پوشش گیاهی موجود در محل استفاده و در سایه آن به آرامش و حظ بصری دست یافت.
دلیل دیگری که می توان برای آن متذکر شد استفاده از این فضا بخاطر تاثیر آن روی انواع آلاینده های نو ظهور در زندگی شهری است. آلودگی فزاینده و کاسته شدن از فضاهای سبز شهری برای ساخت و ساز دامنه طبیعت را به ایجاد این فضاها کشانده است.
شاید بتوان استفاده از این فضاها را برای کسانی که علاقه به طبیعت و فضای سبز را دارند بهترین مکان برای آنها دانست تا برای لحظاتی برای خروج از مسائل و مشکلات شهر نشینی و عدم دسترسی به موقع به فضای سبز مورد توجه قرار داد.
استفاده از این فضا در لحظه امکانپذیر است و برای ساکنین میتواند به محلی برای دورهمی و برگزاری جلسات خانوادگی و مدیریت مجتمع لحاظ شود.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

عدم کارکرد صحیح سیستم ایزوگام ضد ریشه یا روف گاردن در عین وجود مزایای مختلف می تواند مشکلاتی برای ساکنین ساختمان ایجاد نماید. شناخت روش اجرای روف گاردن و اشاره به جزئیات اجرای آن از جمله موارد اساسی است که در ادامه به آن می پردازیم.

روش های ایزولاسیون و اهمیت عایقکاری Roof Garden

دو نکته بسیار مهم برای روف گاردن و ایزوگام ضد ریشه وجود دارد که می بایست به آنها توجه ویژه کرد.
یکی در نظر داشتن سازه ساختمان و تحمل میزان باربری آن از نظر وزن و دیگری ایزولاسیون و عایق کاری محل روف گاردن.
اطلاع از سازه ساختمان از آن جهت اهمیت دارد چون وزن تمام شده روف گاردن پس از احداث می تواند بسیار بالا باشد و خطرات ریزش و نشست را به دنبال داشته باشد.
اهمیت ایزولاسیون در آن است که عدم توجه به آن میتواند خسارات بسیاری را پس از چند مرحله آبیاری بدنبال داشته باشد. یکى از روش هاى عایقکاری و زیر سازی بستر روف گاردن استفاده از ایزوگام ضد ریشه است. از این طریق مى توان با سرعت بالا و بسیار آسان سطح وسیعى را عایق نمود.

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان تولید شده از بهترین مواد اولیه و با قیر پالایشگاهی است که در این ویدیو کیفیت چسبندگی و تارهای پلیمری آن کاملاً مشهود است.


اهمیت طراحی روف گاردن (بام سبز)

یکى از انواع ایزوگام که امروزه در بین طراحان فضای سبز محبوبیت بسیار و طرفداران زیادى هم دارد و در واقع مى توان از آن بعنوان بهترین گزینه برای این منظور یاد کرد، استفاده از ایزوگام ضد ریشه (ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان) است.
ایزوگام هاى ضد ریشه در سطوحى که احتمال نفوذ ریشه گیاهان و درختان وجود داشته باشد بسیار کاربرد دارد به دلیل این که به هیچ عنوان ریشه گیاهان توانایى نفوذ در این نوع ایزوگام ها را ندارند برای ایزولاسیون این فضا مناسب است.
با توجه به حساس بودن سطوح روف گاردن به دلیل نزدیک بودن به ریشه و تنه درختان، همواره سطح مرطوبى را دارا مى باشند که استفاده از این نوع ایزوگام سبب مى شود تا به هیچ عنوان مشکلات نشتى آب و نفوذ رطوبت به لایه های زیرین رخ ندهد.
شما در هر شهرى که باشید مى توانید با مراجعه به سایت کارخانه ایزوگام هیرمان با انواع ایزوگام هاى موجود در بازار آشنا شده و با توجه به نیاز و البته بودجه در نظر گرفته شده برای احداث روف گاردن یکى از انواع ایزوگام ضد ریشه و محصولات دیگر را انتخاب و ثبت سفارش نمایید.

دقت در انتخاب نوع ایزوگام و برند آن از نکات حائز اهمیت در طراحی بام سبز می باشد که با مشاوره از افراد با تجربه و آموزش دیده در شرکت هیرمان میتوانید با اطمینان خاطر و در آرامش به این خرید بپردازید.

قیمت ایزوگام ضد ریشه

طبیعی است که در تهیه و اجرای ایزوگام ضد ریشه باید موارد بسیار مهندسی شده مورد توجه قرار بگیرد. برای اجرای عایق بندی باغچه پشت بام و یا ایجاد بام سبز نیاز است که مشخصات فنی عایق روف گاردن در هنگام تولید مورد توجه قرار بگیرد.
شرکت ایزوگام هیرمان یکی از تولید کنندگان انواع ایزوگام ضد ریشه است که با توجه به کیفیت مواد اولیه و استفاده از تکنولوژی های روز و نظارت کارشناسان در هنگام تولید می تواند نیازهای مجریان روف گاردن ها، باغ ها و باغچه های پشت بام را به خوبی درک و در تولید محصولات اجرایی کند.
بسته به میزان کیفیت مواد و چگونگی تولید و تناژ مورد نیاز از عایق سبز است که قیمت ایزوگام ضد ریشه و قیمت ایزوگام سفارشی نهایی می شود.
برای اطلاع از قیمت به روز و چگونگی محاسبه قیمت عایق روف گاردن می توانید همه روزه با کارشناس فروش در این بخش تخصصی تماس بگیرید.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

همچنین بخوانید:
قیمت ایزوگام درب کارخانه دلیجان به صورت عمده

بهترین عایق رطوبتی برای آب بندی Green Roof

برای این که بهترین ایزوگام ضد ریشه را برای آب بندی روف گاردن انتخاب کنید این نکته را یادآور می شویم که این عایق رطوبتی دارای محدوده مقاومت بالایی است و می تواند تغییرات دمای پاین و یا تغییرات ناگهانی دما را به خوبی تحمل کند، پس می تواند در سراسر کشور مورد استفاده قرار بگیرد.
مهمترین مشخصاتی که بهترین ایزوگام ضد ریشه دارد خاصیت کششی و ارتجاعی آن است که در سطح روف گاردن به خوبی قابل اجراء می باشد. این محصول پس از اجراء و نصب به صورت یک لایه لاستیک درآمده و کاملاً خاصیت ارتجاعی دارد.
برای پشت بام و بام پنت هاوس ها و ساختمان های لوکس شهری و یا ویلاها استفاده و اجرای بهترین عایق رطوبتی روف گاردن یکی از گزنیه های بسیار مطلوب است.
از ایزوگام ضد ریشه برای پوشش بتن استفاده می کنند و مواد عایق و سپس مواد باغچه را روی محل مورد نظر می ریزند.عایق روف گاردن و یا ایزوگام ضد ریشه از نفوذ ریشه گیاهان به لایه های زیرین جلوگیری می کند.

خرید عایق سبز پشت بام از کارخانه
خرید ایزوگام ضد ریشه مستقیم از کارخانه

خرید لایه های روف گاردن از کارخانه

خصوصیات عایق کاری با ایزوگام ضد ریشه و یا روف گاردن کمی متفاوت از سیستم های معمولی اجرای ایزگام برای سقف است. در واقع می توانیم خاصیت عایق کاری روف گاردن را در دوام کافی آن بدانیم تا سخت و مقاوم و بادوام بوده و در برابر آسیب های مکتیکی و ابزار آلات باغبانی و فشار و نفوذ ریشه های گیاهان از حود مقاومت بالایی نشان داده و کمتر نیاز به تعمیرات داشته باشد.
لایه‌های عایق روف گاردن باید بگونه‌ای باشند که پس از نصب، در جای خود باقی بمانند و به بخشی جدایی‌ناپذیر از سیستم تکمیل‌شده، تبدیل شود.
توصیه ما برای خرید بهترین عایق روف گاردن از شرکت هیرمان دلیجان به صورت خرید مستقیم ایزوگام از کارخانه است که می توانید با هماهنگی کارشناسان به صورت تلفنی و مشاوره های تخصصی اقدام به خرید ایزوگام ضد ریشه نمایید.

شما شاهد تولید بهترین لایه های روف گاردن در این مجموعه تخصصی هستید، غیرممکن ها را با هیرمان تبدیل به ممکن ساخته ایم!

عایق بندی باغچه پشت بام

امروزه برای عایق بندی باغچه پشت بام نیاز به محصولاتی با کیفیت عالی و استانداردهای بالا یک ضرورت است. عایق رطوبتی برای آب بندی و عایق کاری Roof Garden و بام های سبز جزء لاینفک برای اجرای چنین پروژه هایی به شمار می آید.
استفاده از عایق های رطوبتی و یا ایزوگام ضد ریشه اولین گزینه مقرون به صرفه برای این کار است. عایق کاری کف کولرها و عایق نانو و استفاده از عایق های ضد جلبک و بدون ترک خوردگی و همچنین عایق بندی باغچه پشت بام، موجب می شود که پشت بام عمر بالا و کاملاً قابل شست و شو و قابل تردد داشته باشد و بهترین گزینه برای عایق کاری باغچه پشت بام ها خواهد بود.
برای دریافت اطلاعات جامع و فنی در خصوص ایزوگام ضد ریشه تولید شده در شرکت ایزوگام هیرمان با واحد فروش ارتباط بگیرید.

محصولات شرکت ایزوگام هیرمان برای ایزولاسیون

در اینجا به محصولاتی که در شرکت ایزوگام هیرمان تولید می شوند اشاره می کنیم که در این میان ایزوگام ضد ریشه برای اجراء دربام های سبز هم به این لیست اضافه می شود.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم دوستی

سرکار خانم پارسا

تلفن کارخانه

  • اولین محصول ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان که دارای بالاترین مشخصه های تولید ایزوگام در ایران است با ضخامت 5 میلی متر و وزن 50 کیلوگرم که در نوع خود بی نظیر و بی رقیب است و در حال حاضر به کشورهای مختلفی صادر می شود.
  • دومین محصول ایزوگام صادراتی بردین دلیجان است که این محصول با مشخصات استاندارد در ضخامت 4 میلی متر و وزن 42 کیلوگرم تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.
  • سومین محصول ایزوگام حلزون دلیجان است که این محصول طبق مشخصات استاندارد و با وزن 40 کیلوگرم و ضخامت 3.5 میلی متر تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.
  • ایزوگام طوفان شرق دلیجان و ایزوگام های طرح دار صادراتی بردین و حلزون دلیجان
ایزوگام بردین با ضخامت 4 میل
ایزوگام 4 میل بردین دلیجان با کیفیت بی نظیر

پیشنهاد شرکت هیرمان برای داشتن روف گاردن زیبا و دارای عمر طولانی

روش های بسیاری برای اجرای ایزولاسیون و عایق روف گاردن وجود دارد، اما اجرای ۵ لایه اصلی شامل موارد زیر که از طرف مشاورین و کارشناسان شرکت هیرمان پیشنهاد می شود،  شما را به داشتن یک روف گاردن ایمن و زیبا خواهد رساند.
1- روش های متعددی جهت اجرای عایق رطوبتی وجود دارد اما توجه به مسائلی همچون عمر مفید و دوام عایق، سهولت در اجرا، مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه و …اما در کشور ما عایق ایزوگام ضد ریشه دلیجان هیرمان پراستفاده ترین عایق برای این منظور محسوب می گردد.
برای اجرای این لایه مطابق با دیتیلهای معماری ساختمان، تا ارتفاع مورد نظر از لبه جان پناه (به صورت افقی در کف پشت بام و عمودی در جان پناه) قیرگونی را اجرا نمایید و سپس دو لایه ایزوگام ضد ریشه دلیجان را در دو جهت عمود بر هم و به فاصله زمانی یک روز اجرا نمایید.

2- پس از اجرای لایه عایق رطوبتی میتوان از ژئوممبران که لایه ای با نفوذپذیری بسیار پایین می باشد به عنوان لایه محافظ برای عایق ایزوگام ضد ریشه استفاده نمود. ژئوممبران معمولاً به صورت پیش ساخته و یا در محل با استفاده از غلتک و گرم کردن قابل اجراء میباشند.

عایق پشت بام سبز هیرمان
عایق بام ضد ریشه با نصب و طراحی بسیار زیبا

3- پس از اجرای لایه ژئوممبران از لایه ژئوتکستایل به عنوان محافظ ورق ژئوممبران توصیه میگردد. ژئوتکستایل ها از جنس پلی استر بوده و به عنوان محافظ ژئوممبران، کنترل فرسایش، مسطح سازی و برای زهکشی کاربرد دارد.

4- استفاده از متریال مناسب برای زهکشی آب و هوادهی به ریشه گیاه. آب مورد نیاز برای آبیاری گیاهان روف گاردن درون این لایه ذخیره شده و منافذ موجود در زیر آن امکان گذر هوا و در نهایت جلوگیری از پوسیدگی ریشه گیاه را فراهم می آورد.

5- آخرین لایه در اجرای ایزولاسیون و عایق کاری روف گاردن، استفاده از لایه فیلتر می باشد. پس از اجرای لایه زهکش و قبل از اجرای خاک مخصوص کاشت اجرا، لایه فیلتر برای جلوگیری از شسته شدن، عبور و نفوذ شن و ذرات خاک به درون لایه زهکش، وظیفه اصلی لایه فیلتر خاک محسوب می گردد.

در پایان از همراهی شما برای مطالعه این مقاله سپاسگزاریم و امید است که با این اطلاعات بتوانید خریدی موفق و مطمئن را با ما تجربه کنید. کارشناسان ما برای مشاوره های قبل از خرید تا ثبت سفارش نهایی همراه شما خواهند بود.